Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA CACANSKA LEPOTICA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Cacanska Lepotica z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
23.85
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

CACANSKA LEPOTICA

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: fioletowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średni
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Jugosławia

 

Cacanska Lepotica to śliwa z odkrytym korzeniem, którą można zasadzić w każdym ogrodzie. Jest samopylna, więc nie będzie trudności z uzyskaniem owoców.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie średnio intensywnie i tworzy zwartą i gęstą koronę. Aby owocowało obficie, wymaga dbania o nią, odmładzania i prześwietlania. I warto to robić, by Cacanska plonowała solidnie co roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można kupić tylko na wiosnę lub jesienią, gdyż jest to czas ich sadzenia do gruntu.

 

Owoc

Śliwki są średniej wielkości, do 40 gramów. Na zewnątrz ciemnogranatowa, czasem prawie czarna skórka z niebieskim nalotem. Wewnątrz żółtozielony miąższ. W smaku są soczyste, słodko-kwaśne i aromatyczne. Wybornie smakują jedzone na surowo, ale można je także wykorzystywać do zrobienia przetworów. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę sierpnia.

 

Uprawa

Śliwa Cacanska Lepotica z odkrytym korzeniem wymaga zasadzenia w miejscu ciepłym. Pierwsze zimy powinna spędzić w zabezpieczaniu, by nie przemarznąć. Rzadko choruje, a największym zagrożeniem jest szarka. Lubi ziemię żyzną, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną. Cięcie wiosenne wykonujemy skracając gałęzie i pęd główny. Z czasem konieczne jest cięcie prześwietlające.

 

Zapylacze

Cacanska Lepotica jest samopłodna i dodatkowo jest świetnym zapylaczem dla innych odmian.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png