ŚLIWA HAGANTA W DONICY

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 27,98 zł 27.98
Ocena: 0
Dostępność: brak towaru

Opis

 

Śliwa Haganta to krzyżówka Cacańskiej Lepotica i Valor. Obie to odmiany są bardzo plenne, więc ich połączenie musiało zakończyć się sukcesem. To śliwa chętnie wybierana do sadów towarowych, ale też na działki czy do ogrodów.

 

Charakterystyka drzewa

Śliwa Haganta w pierwszych latach rośnie silnie. Powstaje rozłożysta korona, średnio zagęszczona. Głównym atutem tej odmiany jest to, że owoców możemy spodziewać się co roku, w bardzo obfitych plonach. Sadzonka szczepiona na podkładce ałyczy, dorasta do 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Śliwki Haganta są duże, nawet do 80 gramów. Skórka ma kolor ciemnogranatowy, a na niej pojawiają się jaśniejsze cętki i delikatny nalot. Wewnątrz znajdziemy żółtopomarańczowy miąższ – im bardziej dojrzały owoc, tym bardziej kolor ten bliższy jest pomarańczowemu. Śliwki łatwo oddziela się od pestki. W smaku są słodkie i soczyste. Idealne do jedzenia na surowo, a także do przetwarzania. Twarda skórka sprawia, że dobrze znoszą transport. Zbiory przypadają na druga połowę września.

 

Uprawa

Haganta to śliwa, która lubi bezwietrzne, słoneczne stanowiska. Gleba powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna. Na zimę drzewka owocowe powinny być zabezpieczone, by nie przemarzły. 

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Cacańska Lepotica, President, Stanley, Bluefre.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego, wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości. Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi,które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl