• ŚLIWA JAPOŃSKA SANTA ROSA W DONICY

Śliwka Japońska Santa Rosa doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

29.80
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

SANTA ROSA

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: różowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: mała
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Kometa, Seliciana, Shrio, Najdiena, Vanier, Żółta Afaska, Prunus. 
Pochodzenie: USA

 

Jedna z najstarszych odmian Śliwy Japońskiej. Santa Rosa lubiana jest przede wszystkim w bezpośredniej konsumpcji. Można także wykonać z niej przetwory. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że ten gatunek wcale nie pochodzi z Japonii, a z Chin, a sama Santa Rosa została wyodrębniona w USA.

 

Charakterystyka drzewa

Śliwa Santa Rosa rośnie silnie, a korona jest wysmuklona. Może dorastać nawet do 5 metrów wysokości. Jest to wczesna odmiana, która raczy nas swoimi plonami już w sierpniu. Drzewa owocowe dostępne są w doniczkach oraz z odkrytymi korzeniami. W dwa lub trzy lata od ich zasadzenia możemy spodziewać się pierwszych plonów.

 

Owoc

Owoce Śliwy Santy Rosy są duże – pojedyncza sztuka waży nawet około 60 gramów. Są okrągłe, ale asymetryczne. Gładka skóra ma kolor różowofioletowy, a wewnątrz miąższ – czerwony. W konsumpcji są soczyste, aromatyczne, bardzo smaczne.

 

Uprawa

Najlepsze miejsce do uprawy japońskiej śliwy Santa Rosa to słoneczna przestrzeń, z glebą żyzną o umiarkowanej wilgoci. Odmiana ta jest średnio odporna na mrozy i choroby.

 

Zapylacze

Santa Rosa jest odmianą częściowo samopylną. Będzie owocować zawsze, jednak jeżeli w pobliżu zasadzimy inną Śliwę Japońską, to możemy liczyć na większe plony. Mogą to być na przykład: Shiro, Kometa, Najdiena.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego,wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości. Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi,które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png