• ŚLIWA JAPOŃSKA SHIRO W DONICY

Śliwka Japońskla Shiro doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.89
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Shiro to śliwa japońska w doniczce, będąca jedną z najpopularniejszych śliw azjatyckich uprawianych w Europie. Plonowanie rozpoczyna wcześnie, a owoce są bardzo smaczne.


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie i zdrowo, tworząc kulistą lub kulisto-stożkową koronę. Plonuje obficie w każdym roku, a pierwsze owoce zerwiemy zazwyczaj w drugim roku od zasadzenia w ogrodzie. Drzewka owocowe doniczkowane można sadzić w dowolnym terminie. Mają dobrze wykształcony system mniejszych i większych korzeni, więc szybko rozpoczynają pobieranie wody z podłoża.

Owoc
Śliwki są duże, mają lekko sercowaty kształt. Masa jednej sztuki zazwyczaj oscyluje między 40 a 50 gramów. Po zewnętrznej stronie żółta skórka z cienką warstwą białego nalotu. Wewnątrz żółty miąższ i pestka, dość dobrze zrośnięte ze sobą. Śliwki w smaku są słodko-kwaśne, z subtelnym aromatem. Jest to odmiana typowo deserowa, choć przetwory z niej także można wykonać. Zbiory rozpoczynają się w połowie lipca i trwają do początku sierpnia, gdyż owoce nie dojrzewają równomiernie.

Uprawa
Śliwa japońska Shiro doniczkowana będzie preferować ciepłe miejsce w ogrodzie, z dobrą ziemią i średnią wilgotnością. Na choroby jest mało podatna, w tym niestraszna jej szarka czy choroby grzybowe. Szczepiona jest na ałyczy, co zapewnia podwyższoną odporność na mróz, choć warto na zimę wykonać kopczyk i otulinę. Cięcie wiosenne wykonujemy rok, początkowo lekko przycinamy pędy o około 1/3 ich długości w celu pobudzenia drzewa. W następnych latach prześwietlamy koronę wycinając pędy rosnące do jej środka. 

 


Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Kometa, Najboila.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png