• ŚLIWA JAPOŃSKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
17.15
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Shiro to śliwa japońska z odkrytym korzeniem, chętnie wybierana do małych sadów czy na działki. Drzewko nie sprawia trudności w uprawie, a już po dwóch latach pojawiają się na nim pyszne śliwki.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie, tworząc atrakcyjną kulistą koronę. Owocowanie rozpoczyna wcześnie, bo zazwyczaj w drugim roku uprawy. Potem plonuje corocznie, obradzając w dużą ilość śliw. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do nasadzeń wiosennych lub jesiennych. W przypadku śliw z gołymi korzeniami początek roku jest lepszym terminem.

 

Owoc

Śliwki są duże, zazwyczaj powyżej 40 gramów masy. Kształt mają sercowaty, symetryczny, a skórkę żółtą. Wewnątrz także żółty miąższ i przyrośnięta do niego pestka. W smaku owoce są dobre, słodko-kwaśne, aromatyczne. Można je jeść na surowo lub przetwarzać na kompoty czy dżemy. Zbiory rozpoczynają się w połowie lipca, ale warto nastawić się na dwukrotne, a nawet trzykrotne ich zrywanie, gdyż nie dojrzewają naraz.

 

Uprawa

Śliwa japońska Shiro z odkrytym korzeniem powinna zostać posadzona w miejscu ciepłym, słonecznym, spokojnym. Najlepsza ziemia to żyzna, lekka, umiarkowanie wilgotna. Shiro jest dobrze przystosowana do chłodów, występujących w naszym klimacie, choć warto ją zabezpieczyć przez kilka pierwszych lat. Na choroby ma wysoką odporność, w tym na szarkę. Wiosną wykonujemy cięcie pobudzające, ścinając wierzchołek przewodnika i skracając gałęzie o 1/3.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Kometa, Najboila.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png