• ŚLIWA JEROZOLIMKA W DONICY

Śliwka Jerozolimka doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.96
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

 

ŚLIWA JEROZOLIMKA

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: różowy
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: mała
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: obcopylna
Pochodzenie: Nieznane

 

Jerozolimka, Jerozolimska, Brzoskwiniowa – różne nazwy ma ta śliwa. Ta pierwsza wydaje się być jednak najbardziej popularna. Ta wczesna śliwa być uprawiana w sadach ekologicznych, gdyż jest bardzo odporna na choroby, więc nie wymaga oprysków.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewa jerozolimki charakteryzują się silnym wzrostem. Młode mają wyniosłe korony, starsze – rozłożyste. Owocuje umiarkowanie obficie, począwszy od 3. lub 4. roku od wsadzenia. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami i w doniczkach.

 

Owoc

Śliwki Jerozolimki są duże i okrągłe. Kolor skórki jest z różowożółty, ale zazwyczaj przybiera silny czerwony rumieniec praktycznie w całości. W środku miąższ żółty. W smaku bardzo przyjemne, słodkie z korzenną nutą. Owoce zbiera się w sierpniu, ale dojrzewają one nierównomiernie, więc należy przygotować się na co najmniej dwukrotne zrywanie.

 

Uprawa

Najlepszą glebą jest ziemia żyzna, próchnicza, odrobinę gliniasta, średnio wilgotna. Miejsce powinno być słoneczne, ale osłonięte od wiatru. Śliwa Jerozolimka powinna być ochraniana przed zimowymi mrozami.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Renkloda Zielona, Renkloda Ulena, Najbolja, Cacanska Lepotica.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego, wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości. Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi, które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png