• ŚLIWA KOLUMNOWA ANJA® W DONICY

Brak towaru
34.20
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Anja to śliwa kolumnowa w doniczce, którą polecamy tak do małego ogrodu, jak i do sadu. Owoce są bardzo atrakcyjne – duże, jędrne i smaczne. Odmiana idealna, by rozpocząć swoją przygodę z uprawianiem śliw!

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie umiarkowanie silnie, osiągając wysokość około 2,5 metra. Wytwarza tylko długopędy, na których owocuje. Plonuje dobrze w każdym roku, wydając pierwsze owoce już w trzecim sezonie. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane można sadzić w dużych donicach lub w gruncie. Nadają się do uprawy profesjonalnej (nawet w gęstej rozstawie) i amatorskiej. Czas sadzenia można wybrać dowolnie – rozbudowany system korzeniowy dobrze poradzi sobie nawet latem. Optymalny czas sadzenia to wiosna lub jesień.

Owoc
Śliwki są bardzo duże, jajowate. Na zewnątrz granatowo-niebieska skórka z jasnym nalotem. Pod nią żółty, jędrny miąższ i pestka. W smaku są słodkie, bardzo aromatyczne, przyjemnie chrupiące. Dojrzałość konsumpcyjną mają do razu po zbiorach. Można je przetwarzać lub przechowywać w chłodniach. Zbiory przypadają na przełom września i października.

Uprawa
Śliwa kolumnowa doniczkowana Anja bardzo dobrze sprawdzi się w małych ogrodach. Obrodzi w kilka kilogramów owoców – w sam raz dla rodziny. Powinna zostać zasadzona w miejscu słonecznym, w glebie żyznej, z łatwym dostępem korzeni do wody. Śliwa Anja ma wysoką mrozoodporność i nie choruje. Nie zapada na szarkę ani na raka. Uprawę prowadzoną w doniczkach polecamy z czasem nawozić, gdyż ziemia staje się pozbawiona wszystkich składników odżywczych. Cięcie nie jest obowiązkowe. Skracać można przewodnik i długopędy, jeżeli są zbyt długie lub odginają się zanadto. Cięcie nie powoduje rozkrzewiania.

Zapylacze
Kolumnowa śliwa Anja jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png