• ŚLIWA KOLUMNOWA FRUCA®

28.00
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Śliwa kolumnowa Fruca sprawdza się w sadach towarowych, gdyż drzewa można sadzić w niedalekiej odległości od siebie, bez ryzyka zacieniania się nawzajem. W uprawie amatorskie może rosnąć także w donicy na tarasie lub balkonie. 

 

Charakterystyka drzewa

Kolumnowy pokrój sprawia, że drzewo ma jeden przewodnik i pędy odchodzące od niego. Dzięki takiej zwięzłości można zaoszczędzić miejsce w sadzie. Drzewo dorasta do około 3 metrów wysokości. Pierwsze owoce pojawią się w trzecim roku od posadzenia. Plonuje co roku, obficie.

 

Owoc

Śliwki są duże, z ciemnogranatową skórką. Pod nią kryje się żółty miąższ, który łatwo udaje się oddzielić od pestki. W smaku są słodkie i przyjemne. Można je zjadać, wykorzystać w kuchni lub przetwarzać na powidła, dżemy, musy. Plony zbieramy na przełomie lipca i sierpnia.

 

Uprawa

Śliwa kolumnowa Fruca jest mrozoodporna w polskich warunkach, choć na zimę warto zabezpieczyć korzenie. Podłoże powinno być przepuszczalne, piaszczyste i umiarkowanie wilgotne. Lubi spora ilość światła.

 

Fruca to śliwa kolumnowa samopylna.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie