• ŚLIWA KOLUMNOWA IMPERIAL W DONICY

Brak towaru
40.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Imperial to śliwa kolumnowa w doniczce, idealna do domowego ogrodu lub na działkę. Chętnie jest także wybierana do profesjonalnych sadów. Rodzi duże i smaczne owoce, o wszelakiej przydatności.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie, tworząc przy tym długopędy i krótkopędy. Wszystkie gałęzie kierują się ku górze, równolegle do przewodnika. Śliwa dorasta do około 3 metrów wysokości. Plonuje co roku, a pierwsze śliwki zerwiemy zazwyczaj w drugim lub trzecim roku. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane sprzedajemy przez cały rok. Po zakupie możesz posadzić je w ogrodzie lub dużej donicy do drzewek.

Owoc
Śliwki są duże, delikatnie jajowate. Na zewnątrz fioletowa, cienka skórka, wewnątrz żółty miąższ. Pestkują się bezproblemowo. Smakują słodko i są soczyste, bardzo aromatyczne. Idealne do jedzenia bezpośrednio lub dodawania do deserów, a także suszenia i przerabiania na powidła. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom sierpnia i września.

Uprawa
Śliwa kolumnowa Imperial doniczkowana jest sadzonką drzewka dobrze odpornego na zimowe mrozy. Warto zwrócić większą uwagę na wiosenne przymrozki, by pąki nie przemarzły. Śliwy kolumnowe rzadko chorują, zwłaszcza gdy mają dużo słońca. Ziemia powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna, ale nie wiecznie przemoknięta. W pierwszą wiosnę drzewko można podciąć, jeżeli jest wysokie. Skrócić można przewodnik i dłuższe gałązki. W kolejnych latach warto przerzedzić pędy, dla odmłodzenia drzewka.

Kolumnowa śliwa Imperial jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png