Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA KOLUMNOWA SPENCER HOLLYWOOD W DONICY

Brak towaru
37.46 -2% 36.71
Do końca promocji pozostało:
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Spencer Hollywood to śliwa kolumnowa w doniczce, która będzie wyjątkową dekoracją ogrodu. Kolorowe liście, delikatne kwiaty, pyszne owoce – obok tych atutów trudno przejść obojętnie.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie nieintensywnie, za to bardzo zdrowo. Pojawiające się liście mają czerwone zabarwienie. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane dostępne są w sprzedaży przez cały rok. Bez obaw można kupować je w dogodnym czasie i wsadzić od razu lub przechowywać w altanie, garażu. Śliwy kolumnowe można uprawiać także w donicy, w tym na balkonie czy tarasie.

Owoc
Śliwki są średniej wielkości, kuliste. Na zewnątrz ciemnoczerwona skórka, pokryta cienką warstwą nalotu. W środku czerwony miąższ i niewielka pestka, którą bez trudu można usunąć. Są bardzo jędrne i soczyste. W smaku słodkie i aromatyczne. Mają przydatność spożywczą i przetwórczą. W domowych warunkach nadają się do knedli lub na dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom lipca i sierpnia.

Uprawa
Śliwa kolumnowa doniczkowana Spencer Hollywood ma dobrze wykształcony system korzeniowy, dzięki czemu szybko przyjmie się w nowym miejscu. Wystarczy całą zawartość doniczki przenieść do gruntu. Starsze drzewko dobrze znosi mrozy, a młode lepiej zabezpieczyć. Śliwa jest odporna na choroby, w tym też na szarkę. Po posadzeniu, wiosną, przycinamy przewodnik i wszystkie gałązki do długości około 40 cm, jeżeli są dłuższe. U drzewek kolumnowych można (ale nie trzeba) przycinać gałęzie, gdyż zbyt długie, będą się odginać pod ciężarem owoców.

Zapylacze
Śliwa Spencer Hollywood jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png