• ŚLIWA KOLUMNOWA SPENCER HOLLYWOOD W DONICY

Brak towaru
37.46
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Spencer Hollywood to śliwa kolumnowa w doniczce, która będzie wyjątkową dekoracją ogrodu. Kolorowe liście, delikatne kwiaty, pyszne owoce – obok tych atutów trudno przejść obojętnie.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie nieintensywnie, za to bardzo zdrowo. Pojawiające się liście mają czerwone zabarwienie. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane dostępne są w sprzedaży przez cały rok. Bez obaw można kupować je w dogodnym czasie i wsadzić od razu lub przechowywać w altanie, garażu. Śliwy kolumnowe można uprawiać także w donicy, w tym na balkonie czy tarasie.

Owoc
Śliwki są średniej wielkości, kuliste. Na zewnątrz ciemnoczerwona skórka, pokryta cienką warstwą nalotu. W środku czerwony miąższ i niewielka pestka, którą bez trudu można usunąć. Są bardzo jędrne i soczyste. W smaku słodkie i aromatyczne. Mają przydatność spożywczą i przetwórczą. W domowych warunkach nadają się do knedli lub na dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom lipca i sierpnia.

Uprawa
Śliwa kolumnowa doniczkowana Spencer Hollywood ma dobrze wykształcony system korzeniowy, dzięki czemu szybko przyjmie się w nowym miejscu. Wystarczy całą zawartość doniczki przenieść do gruntu. Starsze drzewko dobrze znosi mrozy, a młode lepiej zabezpieczyć. Śliwa jest odporna na choroby, w tym też na szarkę. Po posadzeniu, wiosną, przycinamy przewodnik i wszystkie gałązki do długości około 40 cm, jeżeli są dłuższe. U drzewek kolumnowych można (ale nie trzeba) przycinać gałęzie, gdyż zbyt długie, będą się odginać pod ciężarem owoców.

Zapylacze
Śliwa Spencer Hollywood jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png