Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA KRÓLOWA WIKTORIA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Królowa Wiktoria z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

23.59
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Królowa Wiktoria to śliwa z odkrytym korzeniem, która jest sadzonką bardzo starej odmiany. Polecana jest do przydomowych ogrodów i na działki, przede wszystkim dlatego, że jest samopłodna i rodzi pyszne owoce!

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie umiarkowanie intensywnie i kreuje kulistą koronę. Jest ona raczej luźna, choć wiele zależy do przeprowadzanego cięcia. Plonuje – w zależności od roku – czasem regularnie, czasem naprzemiennie, ale zawsze w przynajmniej średniej wielkości. Pierwsze śliwki zerwiemy w drugim lub trzecim roku od zasadzenia. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami oferowane są w sprzedaży tylko dwa razy w roku – jesienią i wiosną. Są idealne do zakładania dużych sadów.

 

Owoc

Śliwki są duże. Jedna sztuka może ważyć nawet 45-50 gramów. Skórka ma różowoczerwony kolor i pokrywa ją lekki nalot. W środku żółty miąższ, od którego łatwo odchodzi niewielka pestka. Owoce Królowej Wiktorii można jeść prosto z drzewa lub wykonywać z nich kompoty i dżemy. Są słodkie, aromatyczne i soczyste. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się pod koniec sierpnia, ale owoce nie dojrzewają równomiernie. Śliwki można kilka dni przetrzymać na drzewie i zerwać większą ich część. Zazwyczaj wykonuje się dwa lub trzy zbiory.

 

Uprawa

Królowa Wiktoria z odkrytym korzeniem powinna trafić do ciepłego miejsca – najlepiej słoneczna ekspozycja i jednoczesne osłonięcie od zimnych wiatrów i zalegania śniegu. Duże mrozy znosi źle, więc wymaga solidnego zabezpieczenia zimowego. Ziemia powinna być żyzna, o odczynie obojętnym, umiarkowanie wilgotna, ale nie wiecznie mokra. W przypadku tak wrażliwych na chłód i za dużą wilgoć drzew, warto uważać na choroby grzybowe. Młode sadzonki Królowej Wiktorii nie zawsze mają rozwinięte pędy boczne – jest to normalne. Po posadzeniu wiosenne cięcie polega więc na przycięciu przewodnika na wysokości około 80 cm. Jeżeli jednak drzewko owocowe ma gałązki, przycinamy je o 1/3 i skracamy o kilka centymetrów przewodnik.

 

Zapylacze

Królowa Wiktoria jest samopylna i dodatkowo jest bardzo dobrym zapylaczem dla innych odmian śliw!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png