• ŚLIWA OISHI-WASE BEZPESTKOWA W DONICY

Śliwka Oishi-Wase doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
32.98
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Oishi-Wase to śliwa japońska w doniczce, obradzająca w pyszne owoce bez pestki w środku. Są więc idealne do jedzenia na surowo. Jednak ich przydatność jest wszelaka, także przetwórcza.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie i dorasta do wysokości ponad 4 metrów. Plonuje dość obficie w każdym roku, a pierwsze bezpestkowe śliwki zerwiemy w trzecim lub czwartym sezonie. Drzewka owocowe doniczkowane sadzić można w dowolnym czasie. Mają one dobrą odporność i są solidnie ukorzenione. Jest to gwarancją przyjęcia się w ogrodzie.

Owoc
Śliwki są średniej wielkości. Na zewnątrz pomarańczowoczerwona skórka, a pod nią żółty miąższ. Wewnątrz nie ma pestki, co często jest nie lada zaskoczeniem. W smaku są bardzo przyjemne – słodko-kwaśne, aromatyczne, soczyste. Idealne do jedzenia na surowo, tym bardziej przez dzieci. Można je także wykorzystać w kuchni. Zbiory wykonuje się w pierwszej połowie sierpnia.

Uprawa
Japońska śliwa bezpestkowa Oishi-Wase doniczkowana powinna trafić do żyznej, przepuszczalnej i lekko wilgotnej ziemi. Miejsce sadzenia najlepiej by było słoneczne, ewentualne półcieniste. Śliwa – mimo japońskiego pochodzenia – dobrze znosi warunki naszego klimatu, w tym zimy, choć wymaga zabezpieczenia. Na choroby i wirusy nie jest wrażliwa. Wiosenne cięcie to skrócenie gałęzi do 2/3 ich długości oraz przycięcie przewodnika o kilka centymetrów. Z czasem trzeba rozpocząć formowanie korony – skracanie za długich pędów, przerzedzanie zbytnio zagęszczonych i usuwanie dzikich. 

Śliwa japońska Oishi-Wase jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png