ŚLIWA OISHI-WASE BEZPESTKOWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem
Cena: 22,00 zł 22.00
Ocena: 0
Dostępność: brak towaru

Opis

 
Śliwa Oishi-Wase Bezpestkowa z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka owocowego innego niż wszystkie. Brak pestki oznacza, że wystarczy owoc zerwać i umyć, by cieszyć się jego pysznym smakiem.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo śliwy japońskiej Oishi-Wase rośnie dobrze i silnie, dorasta nawet do 4,5 metra wysokości. Owocuje regularnie i obficie. W sprzedaży posiadamy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przygotowane do wsadzenia jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Śliwki są średniej wielkości i duże. Głównym atutem jest brak pestki, co ułatwia konsumpcję i przetwarzanie. Apetyczna skórka jest w kolorze pomarańczowoczerwonym, z niewielkim różowym nalotem. Wewnątrz żółty miąższ, który jest bardzo soczysty, słodko-kwaśny. Owoce zbieramy na początku sierpnia.
 
 

Uprawa

Śliwa Oishi-Wase Bezpestkowa z odkrytym korzeniem z powodzeniem może być sadzona w Polsce, gdyż nasze warunki klimatyczne i ziemia są dla niej dobre. Jest średnio wrażliwa na chód, więc wymaga zabezpieczania zimowego. Lubi podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, zasobne w składniki pokarmowe. Cięcie wiosenne polega na skróceniu gałązek i przewodnika, by wyrównać proporcje drzewka i bryły korzeniowej. W następnych latach wykonujemy cięcie formujące.
 
 

Zapylacze

Śliwa Oishi-Wase jest samopłodna.
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl