• ŚLIWA OISHI-WASE BEZPESTKOWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Japońska Oishi-wase(bezpestkowa) z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

20.64
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon
WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Śliwa Oishi-Wase Bezpestkowa z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka owocowego innego niż wszystkie. Brak pestki oznacza, że wystarczy owoc zerwać i umyć, by cieszyć się jego pysznym smakiem.

Charakterystyka drzewa
Drzewo śliwy japońskiej Oishi-Wase rośnie dobrze i silnie, dorasta nawet do 4,5 metra wysokości. Owocuje regularnie i obficie. W sprzedaży posiadamy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przygotowane do wsadzenia jesienią lub wiosną.

Owoc
Śliwki są średniej wielkości i duże. Głównym atutem jest brak pestki, co ułatwia konsumpcję i przetwarzanie. Apetyczna skórka jest w kolorze pomarańczowoczerwonym, z niewielkim różowym nalotem. Wewnątrz żółty miąższ, który jest bardzo soczysty, słodko-kwaśny. Owoce zbieramy na początku sierpnia.

Uprawa
Śliwa Oishi-Wase Bezpestkowa z odkrytym korzeniem z powodzeniem może być sadzona w Polsce, gdyż nasze warunki klimatyczne i ziemia są dla niej dobre. Jest średnio wrażliwa na chód, więc wymaga zabezpieczania zimowego. Lubi podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, zasobne w składniki pokarmowe. Cięcie wiosenne polega na skróceniu gałązek i przewodnika, by wyrównać proporcje drzewka i bryły korzeniowej. W następnych latach wykonujemy cięcie formujące.

Śliwa Oishi-Wase jest samopłodna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie