• ŚLIWA OPAL W DONICY

Śliwka Opal doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.92
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

ŚLIWA OPALŚliwa Opal chętnie wybierana jest do przydomowych ogrodów, jak i sadów towarowych. Jest to odmiana bardzo smaczna, użyteczna w kuchni i przetwórstwie, jak i znajdująca nabywców na rynku eko, gdyż można uprawiać ją bez żadnych nawozów.
Charakterystyka krzewuŚliwa Opal powstała w wyniku skrzyżowania Renklody Uleny i Early Favourite. Drzewo rośnie silnie i wytwarza szeroką i rozłożystą, gęstą koronę. Pierwsze śliwki pojawiają się już w dwa lata po posadzeniu. Dorosłe drzewo owocuje co roku, obficie, jeżeli wiosną zostaną przerzedzone zawiązki. Drzewo szczepione na podkładce ałyczy, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe w donicach lub z odkrytym korzeniem. 


Owoc
Owoce śliwy Opal są średniej wielkości - do około 30 gramów. Mają ładny kulisty kształt, a skórka jest różowofioletowa (w zależności od dojrzałości) z jasnym nalotem. Miąższ ma barwę zielonożółtą, wchodząca w kolor miodowy. Łatwo oddziela się od pestki. W konsumpcji śliwki są bardzo smaczne i przyjemnie soczyste. Są dość słodkie, ale wyczuwalna jest kontrastowa kwaskowość. Można je jeść bezpośrednio lub wykonać z nich przetwory. Zbiory zaczynają się w sierpniu i warto zrywać je regularnie, by dojrzałe owoce nie pozostawały na drzewie, gdyż opadną.


Uprawa


Opal to śliwa dobrze znosząca zimowe chłody. Nie jest podatna chorobom. Najlepsza dla niej gleba to żyzna, lekko gliniasta lub piaszczysto-gliniasta. Nie może zabraknąć jej ani słońca, ani wody. Odmiana ta może być uprawiana w sadach ekologicznych, gdyż nie wymaga nawożenia.
Zapylacze

Śliwa Opal jest samopłodna. Może być więc sadzona w sadach jednoodmianowych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png