• ŚLIWA RENKLODA ALTHANA W DONICY

Śliwka Renkloda Althana doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
28.29
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Renkloda Althana to śliwa w doniczce chętnie wybierana do uzupełnienia sadu o pełną rodzinę Renklod. Smakuje dobrze, nieco inaczej od swoich „sióstr”. Drzewko ma standardowe wymagania, więc dla działkowiczów i ogrodników nie będzie zaskoczeniem.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta intensywnie i tworzy kulistą, niezbyt gęstą koronę. Owocowanie rozpoczyna w trzecim lub czwartym roku od posadzenia. Później reguluje się do plonowania dość obfitego w każdym sezonie. Drzewka owocowe doniczkowane dostępne są w sprzedaży przez cały rok, gdyż w dowolnym terminie można je sadzić. Wszystko dzięki wiekowi sadzonki – to trzyletnie drzewka z dobrze wykształconymi korzeniami.

Owoc
Śliwki są duże, mogą ważyć nawet powyżej 50 gramów. Skórka jest gruba, różowa, z cienką warstwą nalotu. Pod nią żółty miąższ – smaczny, słodko-kwaśny, z korzennym aromatem. Pestka łatwo odchodzi od owocu. Renkloda Althana to dobra odmiana do bezpośredniego spożywania, prosto po zerwaniu z drzewa, ale także wychodzą z niej smaczne dżemy i kompoty. Zbiory rozpoczynamy pod koniec sierpnia, jednak warto nastawić się na zbiór dwukrotny lub nawet trzykrotny, gdyż owoce nie dojrzewają równomiernie.

Uprawa
Śliwa Renkloda Althana doniczkowana powinna trafić w miejsce ciepłe, bez silnych wiatrów i zastoisk mrozowych. Wymaga zimowego zabezpieczenia, a na choroby ma wysoką odporność. Najlepsza dla niej ziemia to ta żyzna, przepuszczalna, o umiarkowanej wilgotności. Wiosną trzeba przeprowadzić cięcie pobudzające do wzrostu. Skracamy przewodni pień na wysokości około 35 cm za ostatnim pędem bocznym oraz wszystkie gałązki o około 1/3 długości. Starsze drzewko wymaga cięcia formującego i odmładzającego.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Renkloda Ulena, Renkloda Zielona, Królowa Wiktoria, Empress.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png