• ŚLIWA RENKLODA ULENA W DONICY

Śliwka Renkloda Ulena doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

30.11
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

RENKLODA ULENA

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: zielony/żółty
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Francja 
Stara odmiana śliwy, która w Polsce jest bardzo lubiana. Smakują nam owoce spożywane na surowo, ale też chętnie wykonywane są z nich kompoty. Bardzo wdzięczne drzewo do domowego sadu.
 
Charakterystyka drzewa
Śliwa Renkloda Ulena rośnie silnie i kreuje kulistą koronę. Pierwszych owoców możemy spodziewać się od trzech do pięciu lat od posadzenia. Czekać warto, bo są smaczne. Dorosłe drzewa owocowe plonują naprzemiennie - raz bardzo obficie, raz skromniej. Sadzonki dostępne są w doniczkach oraz z gołymi korzeniami.
 
Owoc
Rozmiar owoców Renklody możemy określić jako dużym a czasem nawet bardzo duży (zdarzają się powyżej 50 gramów). Śliwki są kuliste ze skórką w kolorze żółtym lub zielonym, z białym nalotem. W środku znajdziemy żółty miąższ z wyraźnymi żyłkami. Są smaczne, jędrne, można je określić jako chrupkie. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek sierpnia. Jednak nie wszystkie owoce gotowe są w tym samym czasie. Plony zbieramy w częściach, dwa lub trzy razy.
 
Uprawa
Śliwa Renkloda Ulena jest wrażliwa na mróz, wymaga więc zabezpieczenia. Średnio wrażliwa jest na choroby. Należy głównie uważać na brunatną zgniliznę. Drzewo potrzebuje dużej ilości światła, dobrej ziemi, gliniastej, przepuszczalnej i raczej wilgotnej.
 
Zapylacze
Renkloda Ulena jest samopylna.Cięcie
Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego, wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości.Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi, które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png