ŚLIWA RENKLODA ULENA W DONICY

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 27,33 zł 27.33
Ocena: 0
Dostępność: brak towaru

Opis

 

Stara odmiana śliwy, która w Polsce jest bardzo lubiana. Smakują nam owoce spożywane na surowo, ale też chętnie wykonywane są z nich kompoty. Bardzo wdzięczne drzewo do domowego sadu.

 

Charakterystyka drzewa

Śliwa Renkloda Ulena rośnie silnie i kreuje kulistą koronę. Pierwszych owoców możemy spodziewać się od trzech do pięciu lat od posadzenia. Czekać warto, bo są smaczne. Dorosłe drzewa owocowe plonują naprzemiennie – raz bardzo obficie, raz skromniej. Sadzonki dostępne są w doniczkach oraz z gołymi korzeniami.

 

Owoc

Rozmiar owoców Renklody możemy określić jako dużym a czasem nawet bardzo duży (zdarzają się powyżej 50 gramów). Śliwki są kuliste ze skórką w kolorze żółtym lub zielonym, z białym nalotem. W środku znajdziemy żółty miąższ z wyraźnymi żyłkami. Są smaczne, jędrne, można je określić jako chrupkie. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek sierpnia. Jednak nie wszystkie owoce gotowe są w tym samym czasie. Plony zbieramy w częściach, dwa lub trzy razy.

 

Uprawa

Śliwa Renkloda Ulena jest wrażliwa na mróz, wymaga więc zabezpieczenia. Średnio wrażliwa jest na choroby. Należy głównie uważać na brunatną zgniliznę. Drzewo potrzebuje dużej ilości światła, dobrej ziemi, gliniastej, przepuszczalnej i raczej wilgotnej.

 

Zapylacze

Renkloda Ulena jest samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego, wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości.Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi, które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl