• Kategorie
  • Szukaj
  • ŚLIWA W DONICZKACH

Śliwy to popularne drzewka owocowe, często spotykane sadach towarowych. Ich owoce są chętnie skupywane, gdyż powstają z nich powidła, dżemy, musy i nadzienia. Duże zapotrzebowanie jest także na śliwki mrożone i suszone. Śliwy w doniczkach to drzewka owocowe przygotowane do posadzenia w każdej chwili, bez względu na porę roku. No, może wykluczając zimę, kiedy grunt jest zamarznięty. Począwszy od wczesnej wiosny, aż po późną jesień tak hodowane drzewka można przenieść do ziemi. Drzewka mają ładnie rozbudowane systemy korzeniowe, które umożliwiają bardzo szybkie przyjęcie się w nowym miejscu. 

Śliwki drzewka

Wśród odmian, które można zakupić w każdej chwili, są śliwy w donicach zarówno te wczesne, jak i późne. Wczesna śliwa Węgierka czy Cacanska Lepotica dadzą pyszne owoce jako pierwsze. Ale jeżeli planujemy jesienny sad, ze zbiorami we wrześniu i październiku, czekają na nas odmiany takie jak: President czy Węgierka Zwykła. Poza lubianymi fioletowymi śliwkami z żółtym miąższem, nie można zapominać o odmianach z okrągłymi owocami o czerwonej skórce – Opal, Królowa Wiktoria, Jerozolimka czy Santa Rosa. A dla miłośników jeszcze czegoś innego czeka doniczkowa sadzonka śliwy Renkloda Ulena.

 

Śliwki są znane ze swojego dobroczynnego wpływu na układ trawienny. Warto pamiętać, że najwięcej witamin mają te suszone (nawet w warunkach domowych). Są to między innymi witaminy: C, A, E, z grupy B. jedzenie ich dobrze wpływa na układ nerwowy i samopoczucie. Wiele możliwości zastosowania znajdziemy też w kuchni – domowe powidła, kompoty czy faszerowanie nimi mięsiwa i wykonywanie sosów.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 299PLN

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny