• ŚLIWA WĘGIERKA WCZESNA DONICZKOWANA

Śliwka Węgierka Wczesna doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

22.42
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

ŚLIWA WĘGIERKA WCZESNA

Śliwa Węgierka Wczesna jest idealna dla tych, którzy kochają węgierki i chcą się nimi cieszyć już od sierpnia. Owoce są smaczne, jak te Węgierki Zwykłej, z tym że dojrzewają wcześniej. Idealne do jedzenia lub przetwarzania.


Charakterystyka krzewu
Śliwa Węgierka Wczesna czasem występuje pod nazwą Węgierka Angielska. Drzewo rośnie średnio silnie, powstała korona nie jest ani za bardzo gęsta, ani za bardzo duża. Może rzec, że to raczej taki minimalista wśród śliw. Pierwsze owoce pojawią się już w drugim lub trzecim roku od posadzenia. Z czasem możemy spodziewać się bardzo obfitych plonów, ale co drugi rok. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem.

Owoc
Owoce Wczesnej Węgierki są średniej wielkości – maksymalnie mogą ważyć po 25 gramów. Choć wiele zależy od plonu – jeżeli jest bardzo obfity, owoce nadzwyczaj mniejsze. Mają owalny kształt i garnatowofioletową skórkę. Miąższ ma kolor żółty lub żółtozielony i z łatwością można oddzielić go od pestki. Smakują dobrze – są aromatyczne i kwaśno-słodkie. Można je jeść zerwane prosto z drzewa lub przetwarzać na powidła czy piec z nimi ciasta. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę sierpnia i warto zrywać owoce na bieżąco, bo pozostawione na drzewie nie utrzymają się za długo.

Uprawa
Węgierka wczesna to śliwa, która wytrzymuje polskie mrozy i odpiera popularne w naszym klimacie choroby. Jest więc dość łatwa w uprawie, nawet dla laika. Warto zadbać, by ziemia, do której, trafi była próchnicza, trochę gliniasta, o odczynie lekko kwaśnym lub zasadowym. Śliwy potrzebują sporo słońca, więc unikajmy sadzenia jej w cieniu.

Zapylacze
Wczesna Węgierka jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie