• ŚLIWA WIŚNIOWA PISARDII DONICZKOWANA

Śliwa Wiśniowa Pisardii doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do ok. 150cm.

Brak towaru
23.41
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

ŚLIWA WIŚNIOWA PISARDII DONICZKOWANA

Śliwa Wiśniowa Pisardii to odmiana czerwonolistna, pochodząca z Azji. Chętnie sadzona w przestrzeniach miejskich, głównie przez wzgląd na walory estetyczne, także jako soliter albo żywopłot. Można poprowadzić ją jak małe drzewko lub jak większy krzew.


Charakterystyka krzewu
Śliwa Wiśniowa Pisardii dorasta do 5 metrów wysokości i wykształca koronę rozłożystą na ok. 3 metry. Charakterystyczne są różowe kwiaty oraz czerwone/purpurowe, błyszczące liście. Dostępne są drzewka w doniczkach.

Owoce dekoracyjne
Śliwa Pisardii może, ale nie musi, wydawać owoce dekoracyjne. Zazwyczaj pojawiają się one pod koniec lata, a utrzymują się do połowy jesieni. Owoce są okrągłe, wybarwione na purpurowo. Jest ich stosunkowo niewiele, co jest atutem podczas nasadzeń w miastach.

Uprawa
Pisardii to śliwa odporna na popularne choroby i polskie mrozy. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste, najlepiej w ekspozycji, choć po części południowej (w słońcu najpiękniej się wybarwia). Najlepsza gleba to żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Dobrze radzi sobie także w mniej sprzyjających warunkach, w tym podczas krótkotrwałych suszy. Wymagane jest cięcie formujące oraz usuwanie pojawiających się dzikich odrostów.

Śliwa wiśniowa pisardii jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie