• ŚLIWA WIŚNIOWA PISARDII W DONICY

Śliwa Wiśniowa Pisardii doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do ok. 150cm.

Brak towaru
25.98
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Śliwa Wiśniowa Pisardii to odmiana czerwonolistna, pochodząca z Azji. Chętnie sadzona w przestrzeniach miejskich, głównie przez wzgląd na walory estetyczne, także jako soliter albo żywopłot. Można poprowadzić ją jak małe drzewko lub jak większy krzew.


Charakterystyka drzewa
Śliwa Wiśniowa Pisardii dorasta do 5 metrów wysokości i wykształca koronę rozłożystą na ok. 3 metry. Charakterystyczne są różowe kwiaty oraz czerwone/purpurowe, błyszczące liście. Dostępne są drzewka w doniczkach.

Owoce
Śliwa Pisardii wydaje przepyszne owoce które mogą stanowić również dekorację. Zazwyczaj pojawiają się one pod koniec lata, a utrzymują się do połowy jesieni. Owoce są okrągłe, wybarwione na purpurowo. Jest ich stosunkowo niewiele, co jest atutem podczas nasadzeń w miastach.

Uprawa
Pisardii to śliwa odporna na popularne choroby i polskie mrozy. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste, najlepiej w ekspozycji, choć po części południowej (w słońcu najpiękniej się wybarwia). Najlepsza gleba to żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Dobrze radzi sobie także w mniej sprzyjających warunkach, w tym podczas krótkotrwałych suszy. Wymagane jest cięcie formujące oraz usuwanie pojawiających się dzikich odrostów.

Śliwa wiśniowa pisardii jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png