• ŚLIWOBRZOSKWINIA KUBAŃ DONICZKOWANA

Śliwobrzoskwinia Kubań doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do ok. 150cm

23.46
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

ŚLIWOBRZOSKWINIA KUBAŃ DONICZKOWANA

Śliwobrzoskwinia Kubań to stosunkowo nowe drzewko owocowe, które zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Zawdzięcza to łatwej uprawie i bardzo smacznym owocom.


Charakterystyka krzewu
Drzewo rośnie silnie (dorasta nawet do 5 m) i tworzy luźną, rozłożystą koronę. Plonuje co roku. Owoce kształtem przypominają brzoskwinie/nektaryny, kolorem bardziej śliwki, a smakiem czereśnie. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach.

Owoce dekoracyjne
Śliwobrzoskwinia Kubań rodzi duże (do 100 g) owoce o owalnym, lekko wydłużonym kształcie. Na zewnątrz jest czerwonofioletowa skórka, dość cienka i miękka, z nalotem. Wewnątrz żółty, jędrny miąższ, bardzo soczysty i aromatyczny. Smak owocu jest dość zrównoważony – słodko- kwaśny, smaczny, często porównywany do czereśni. Raczej oddziela się miąższ od pestki. Owoce gotowe są do zbioru w drugiej połowie lipca. Można je jeść na surowo lub przetwarzać.

Uprawa
Ziemia powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Kiedy drzewko owocowe jest młode, źle znosi długotrwałą suszę. Śliwobrzoskwinia jest mrozoodporna i nie choruje. Cięcie wiosenne wykonujemy standardowo, skracając przewodnik i pędy. 

Śliwobrzoskwinia Kubań jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie