• ŚLIWOBRZOSKWINIA KUBAŃ W DONICY

Śliwobrzoskwinia Kubań doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do ok. 150cm

Brak towaru
23.22
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Śliwobrzoskwinia Kubań to stosunkowo nowe drzewko owocowe, które zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Zawdzięcza to łatwej uprawie i bardzo smacznym owocom.

Charakterystyka krzewu
Drzewo rośnie silnie (dorasta nawet do 5 m) i tworzy luźną, rozłożystą koronę. Plonuje co roku. Owoce kształtem przypominają brzoskwinie/nektaryny, kolorem bardziej śliwki, a smakiem czereśnie. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach.

Owoce
Śliwobrzoskwinia Kubań rodzi duże (do 100 g) owoce o owalnym, lekko wydłużonym kształcie. Na zewnątrz jest czerwonofioletowa skórka, dość cienka i miękka, z nalotem. Wewnątrz żółty, jędrny miąższ, bardzo soczysty i aromatyczny. Smak owocu jest dość zrównoważony – słodko- kwaśny, smaczny, często porównywany do czereśni. Raczej oddziela się miąższ od pestki. Owoce gotowe są do zbioru w drugiej połowie lipca. Można je jeść na surowo lub przetwarzać.

Uprawa
Ziemia powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Kiedy drzewko owocowe jest młode, źle znosi długotrwałą suszę. Śliwobrzoskwinia jest mrozoodporna i nie choruje. Cięcie wiosenne wykonujemy standardowo, skracając przewodnik i pędy. 

Śliwobrzoskwinia Kubań jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie