• ŚLIWOMORELA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwo-morela z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
20.39
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu NaN
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).


Śliwomorela z odkrytym korzeniem jest sadzonką krzyżówki śliwy i moreli. Będzie ciekawostką w ogrodzie, ale jakże przydatną! Z owoców można wykonywać pyszne dżemy i kompoty.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie, do wysokości 3-5 metrów. Owocuje co roku, średnio obficie. W sklepie można kupić drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dostarczane wiosną lub jesienią.

Owoc
Ślowomorele z zewnątrz mają skórkę i kształt podobne do śliwki, ale miąższ i pestkę podobne do moreli. Owoce są słodkie i aromatyczne, dokładnie takie, jak połączenie obu owoców. Można je zjadać bezpośrednio po zerwaniu lub przetwarzać na dżemy czy powidła. Dojrzałość zbiorczą osiągają na przełomie lipca i sierpnia.

Uprawa
Śliwomorela z odkrytym korzeniem najlepiej się przyjmie w żyznej ziemi, odpowiednio wilgotnej i przepuszczalnej. Miejsce powinno być słoneczne i bez zastoisk mrozowych. Drzewo nie jest podatne ani na choroby śliw, ani choroby moreli. Ogólnie dobrze się hoduje. Cięcie wykonujemy wiosną i polega na standardowym skróceniu gałęzi i przewodnika, by wyrównać proporcje między bryłą korzeniową a drzewkiem. W kolejnych latach wycinamy gałęzie stare i chore, formując jednocześnie koronę.
Śliwomorela jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png