• ŚWIDOŚLIWA OLCHOLISTNA NORTHLINE DONICZKOWANA

Brak towaru
18.43
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Świdośliwa Northline potrafi owocować przez 50 lat! Jest zatem świetna do amatorskiej uprawy w ogrodach urządzanych na kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Smaczne owoce można jeść na surowo lub wykorzystać do zrobienia dżemów.

 

Charakterystyka krzewo

Krzew dorasta do wysokości około 4 metrów. Przez pierwsze lata rośnie bardzo silnie, by potem zwolnić i skupić się na wydawaniu plonów. Korona układa się pionowo do góry, rozkładając się na boki na szerokość nawet 6 metrów. Zbiory są coroczne, bardzo obfite, a pierwszego z nich dokonamy już w 3. lub 4. roku od posadzenia. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

 

Owoc

Świdośliwa olcholistna Northline rodzi bardzo duże owoce, ponad półtora centymetrowe. Są one okrągłe, niebieskoczarne z lekkim nalotem. Smakują słodko, ale intensywnie. Można przyrównać je do borówki amerykańskiej, ale z migdałową nutą. Są to owoce deserowe, do spożywania na surowo. Plony zbiera się na przełomie czerwca i lipca. Jeżeli chcemy je przetwarzać, należy zebrać je zaraz po osiągnięciu dojrzałości. Do jedzenia najlepsze są przetrzymane na krzewie owocowym.

 

Uprawa

Świdośliwa może być uprawiana w całej Polsce. Wymaga dostępu do słońca. Nie ma specjalnych żądań odnośnie do gleby – dobrze radzi sobie nawet w tej dość ubogiej w składniki mineralne. Dobrzy, by była ona lekko kwaśna lub zasadowa i umiarkowanie wilgotna. Northline jest odporna na choroby i szkodniki.

 

Świdośliwy są samopylne.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie