• ŚWIDOŚLIWA OLCHOLISTNA SMOKY Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jest to najsłodsza i jednocześnie najobficiej plonująca odmiana,Dorasta aż do 4,5m Wysokość sadzonki: 60-90cm , Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
10.07
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

 

ŚWIDOŚLIWA OLCHOLISTA SMOKY

Docelowa wysokość krzewu: 2,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec czerwca
Barwa owoców: fioletowy
Miąższ : słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -32°C
Stanowisko: sloneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Smoky to najbardziej obficie plonująca odmiana świdośliwy. Owoce można zbierać mechanicznie, więc jest odpowiednia na większe plantacje.

 

Charakterystyka krzewu

Świdośliwa olcholistna Smoky dorasta do około 4,5 metra wysokości i rozłożyście rozkrzewia się na boki. Liście przebarwiają się jesienią na czerwono i fioletowo. Owocuje przez około 20 lat. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Owoce świdośliwy Smoky są dość duże, około 1,5 cm średnicy. Mają kolor niebieskoczarny i pokrywa je delikatny nalot. Rosną w gronach po 7-11 sztuk. W smaku są bardzo słodkie, gdyż jest to najsłodsza odmiana świdośliwy. Można je spożywać na surowo lub przetwarzać. Pierwsze zbiory przypadają na trzeci rok od zasadzenia. Zbiory przypadają na lipiec.


Uprawa

Świdośliwa Smoky lubi dużą ilość słońca. I to jest jedyne główne jej wymaganie. Ziemia może być zarówno żyzna, jak i uboga – krzew radzi sobie dobrze w każdej. Może też być lekko kwaśna lub delikatnie zasadowa, byle umiarkowanie wilgotna. Nie atakują jej choroby ani szkodniki. To wszystko sprawia, że z powodzeniem można uprawiać ją w całej Polsce.


Świdośliwy są samopylne.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png