Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • TRUSKAWKA WISZĄCA PINK W DONICY

9.83
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Truskawka wisząca może być uprawiana nie tylko na dużych plantacjach towarowych, ale także w domowych warunkach – na balkonie i tarasie. Taki sposób sadzenia ułatwia ich zrywanie. Spotkamy je także określane jako truskawki pnące lub szpalerowe.

 

Charakterystyka krzewu

Krzewy tryskawki wiszącej Pink można posadzić chociażby w doniczce lub skrzynce. Stosuje się też uprawę zawieszoną w donicach, by nie musieć się schylać do owoców. Możliwa jest także hodowla na podporze. Rozłogi pną się w górę, a owoce zwisają na zewnątrz krzaków. Największe plonu uzyskamy w pierwszych 3 latach od posadzenia. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

 

Owoc

Owoce tryskawki wiszącej Pink są różnej wielkości, zazwyczaj lekko wydłużone. Zależy ona w dużej mierze od warunków glebowych i nasłonecznienia. Jeżeli będą mieć należyty dostęp do wody i światła, owoce urosną duże i soczyste. Są pięknie wybarwione na czerwono. Smakują słodko, bardzo aromatycznie. Truskawki powtarzają się, pierwszymi można się zajadać już w czerwcu, a ostatnimi w październiku.

 

Uprawa

Truskawka wisząca Pink lubi miejsca słoneczne lub półcieniste. Ziemia powinna być przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, ale unikać trzeba długotrwałej suszy. Ph obojętne lub lekko kwaśne. Truskawka jest całkowicie mrozoodporna.

 

Truskawki są samopylne.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png