TRUSKAWKA WISZĄCO PNĄCA ALBION W DONICY

Wysokość: ok. 10-15cm.
Stan: doniczka 0,5l.
Wiek: Jednoroczne.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 7,20 zł 7.20
Ocena: 4.23148
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Albion to truskawka pnąca która idealnie nadaje się do uprawy doniczkowanej, np. na balkonie. Jest to odmiana wieloletnia oraz powtarzająca. Dużą zaletą takich truskawek są duże i łatwe zbiory. Truskawki rosnące nad ziemią również nie gniją. Sprzedajemy wyłącznie zdrowe sadzonki truskawki albion w doniczce.
 

Charakterystyka krzewu

Odmiana rośnie przeciętnie, średnio się zagęszcza i tworzy dużą ilość pędów, co stanowi dobrą dekorację.
 
 

Owoc

Owocuje od czerwca aż do późnej jesieni!. Duże, jasno czerwone owoce o wydłużonym kształcie. W smaku soczyste, słodkie, przepyszne. Plon jest dość obfity, może sięgać nawet 1,5kg.
 
 

Uprawa

Młode sadzonki zaleca się zabezpieczyć przed zimą oraz wiosennymi przymrozkami, np. agrowłókniną. Starsze sadzonki są mrozoodporne. Odmiana odporna na choroby. Truskawki na ogół nie są pnące ponieważ nie posiadają systemów czepnych, tworzą natomiast bardzo długie rozłogi które musimy sami podwiązywać, np. do kratek, siatki itd. W przeciwnym razie będą zwisały. Podczas uprawy doniczkowanej należy pamiętać o nie przesuszaniu sadzonek oraz ich nawożeniu(najlepiej ekologicznym), bowiem nie mają wtedy dostępu do składników mineralnych. Sadzonka nie wymaga zapylacza.
 
 
 

Jak sadzić?

Truskawki lubią glebę żyzną, próchniczą, przepuszczalną z kompostem oraz lekkim dodatkiem piasku(pH. 5,5-6,5). Podczas sadzenia zwróćmy uwagę na to, aby nie przysypać środka sadzonki, gdyż liście mogą zwyczajnie zgnić. Zalecamy również przesadzenie do większej donicy, tak aby system korzeniowy mógł się swobodnie rozrastać(konieczny drenaż na spodzie doniczki, aby nadmiar wody mógł wypływać). 
 
 
 
Termin sadzenia
Truskawki w donicach mogą być sadzone przez cały sezon, w dodatku mają 99.99% szans na przyjęcie. Sadzonki z gruntu są kopane wiosną i jesienią, wtedy należy je również zasadzić.
 
 
Jesienią, po ostatnich zbiorach, lub wiosną, truskawkom pnącym należy obciąć pędy, na których już owocowały.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium