Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • TRUSKAWKA WISZĄCO PNĄCA ALBION W DONICY

9.59
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Od 6 kwietnia
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Albion to truskawka pnąca która idealnie nadaje się do uprawy doniczkowanej, np. na balkonie. Jest to odmiana wieloletnia oraz powtarzająca. Dużą zaletą takich truskawek są duże i łatwe zbiory. Truskawki rosnące nad ziemią również nie gniją. Sprzedajemy wyłącznie zdrowe sadzonki truskawki albion w doniczce p9.

Charakterystyka krzewu
Odmiana rośnie przeciętnie, średnio się zagęszcza i tworzy dużą ilość pędów, co stanowi dobrą dekorację.

Owoc
Owocuje od czerwca aż do późnej jesieni!. Duże, jasno czerwone owoce o wydłużonym kształcie. W smaku soczyste, słodkie, przepyszne. Plon jest dość obfity, może sięgać nawet 1,5kg.

Truskawka Albion - jak sadzić?
Truskawki lubią glebę żyzną, próchniczą, przepuszczalną z kompostem oraz lekkim dodatkiem piasku(pH. 5,5-6,5). Podczas sadzenia zwróćmy uwagę na to, aby nie przysypać środka sadzonki, gdyż liście mogą zwyczajnie zgnić. Zalecamy również przesadzenie do większej donicy, tak aby system korzeniowy mógł się swobodnie rozrastać(konieczny drenaż na spodzie doniczki, aby nadmiar wody mógł wypływać). 

Termin sadzenia
Truskawki w donicach mogą być sadzone przez cały sezon, w dodatku mają 99.99% szans na przyjęcie. Sadzonki z gruntu są kopane wiosną i jesienią, wtedy należy je również zasadzić.

Uprawa
Młode sadzonki zaleca się zabezpieczyć przed zimą oraz wiosennymi przymrozkami, np. agrowłókniną. Starsze sadzonki są mrozoodporne. Odmiana odporna na choroby. Truskawki na ogół nie są pnące ponieważ nie posiadają systemów czepnych, tworzą natomiast bardzo długie rozłogi które musimy sami podwiązywać, np. do kratek, siatki itd. W przeciwnym razie będą zwisały. Podczas uprawy doniczkowanej należy pamiętać o nie przesuszaniu sadzonek oraz ich nawożeniu(najlepiej ekologicznym), bowiem nie mają wtedy dostępu do składników mineralnych. Sadzonka nie wymaga zapylacza.

Pielęgnacja
Jesienią po ostatnich zbiorach lub wiosną, truskawkom pnącym należy obciąć pędy, na których już owocowały.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png