Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • 'WEIKI' AKTINIDIA OSTROLISTNA ŻEŃSKA (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość sadzonki: 45-60cm Doniczka 1l

19.14
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Mini kiwi może uprawiać każdy, gdyż nie jest specjalnie wymagające. Co więcej, jest to wspaniała egzotyczna roślina, jeszcze do niedawna trudno dostępna w Polsce. Owoce przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Weiki rośnie silnie – rocznie obserwujemy wzrost o 2 – 3 metry. Dorosły krzew owocowy ma długość nawet 12 metrów. Wije się i pnie, więc wymaga sadzenia przy podporze, którą może być płot, ściana altany lub budynku, mur czy dedykowana pergola. Pierwsze owoce pojawiają się zazwyczaj w 3. roku. Dostępne są krzewy owocowe doniczkowane.

 

Owoc

Owoce Weiki są średniej wielkości, do około 3 cm długości. Mają zieloną skórkę, która w miarę dojrzałości pokrywa się czerwonym rumieńcem. Zazwyczaj zjada się je bezpośrednio, jako przekąskę lub w deserach. Jednak można wykonywać z nich także przetwory, jak ze zwykłego dużego kiwi. W smaku są one dość do niego podobne, słodkie. Można je jeść ze skórą. Zbiory dokonywane są końcem września / początkiem października. Odmiana ta jest bardzo plenna, bo z jednej rośliny można uzyskać nawet 20 kg owoców.

 

Uprawa

Mini kiwi Weiki jest odporne na mrozy do -30 stopni Celsjusza. Z powodzeniem można zasadzić je w każdym ogrodzie. Wymaga jednak dostępu do dużej ilości słońca i umiarkowanej ilości wody. Nie toleruje długotrwałej suszy i bardzo silnych wietrznych lokalizacji.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Male Zapylacz, Weiki Zapylacz.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png