• 'WEIKI' AKTINIDIA OSTROLISTNA ŻEŃSKA (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość sadzonki: 45-60cm Doniczka 1l

Brak towaru
13.59
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Mini kiwi może uprawiać każdy, gdyż nie jest specjalnie wymagające. Co więcej, jest to wspaniała egzotyczna roślina, jeszcze do niedawna trudno dostępna w Polsce. Owoce przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Weiki rośnie silnie – rocznie obserwujemy wzrost o 2 – 3 metry. Dorosły krzew owocowy ma długość nawet 12 metrów. Wije się i pnie, więc wymaga sadzenia przy podporze, którą może być płot, ściana altany lub budynku, mur czy dedykowana pergola. Pierwsze owoce pojawiają się zazwyczaj w 3. roku. Dostępne są krzewy owocowe doniczkowane.

 

Owoc

Owoce Weiki są średniej wielkości, do około 3 cm długości. Mają zieloną skórkę, która w miarę dojrzałości pokrywa się czerwonym rumieńcem. Zazwyczaj zjada się je bezpośrednio, jako przekąskę lub w deserach. Jednak można wykonywać z nich także przetwory, jak ze zwykłego dużego kiwi. W smaku są one dość do niego podobne, słodkie. Można je jeść ze skórą. Zbiory dokonywane są końcem września / początkiem października. Odmiana ta jest bardzo plenna, bo z jednej rośliny można uzyskać nawet 20 kg owoców.

 

Uprawa

Mini kiwi Weiki jest odporne na mrozy do -30 stopni Celsjusza. Z powodzeniem można zasadzić je w każdym ogrodzie. Wymaga jednak dostępu do dużej ilości słońca i umiarkowanej ilości wody. Nie toleruje długotrwałej suszy i bardzo silnych wietrznych lokalizacji.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Male Zapylacz, Weiki Zapylacz.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png