'WEIKI' AKTINIDIA OSTROLISTNA ŻEŃSKA (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość: ok. 20-35cm.
Stan: donica 0,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 19,50 zł 19.50
Ocena: 0
Dostępność: spodziewana dostawa

Opis

 

Mini kiwi może uprawiać każdy, gdyż nie jest specjalnie wymagające. Co więcej, jest to wspaniała egzotyczna roślina, jeszcze do niedawna trudno dostępna w Polsce. Owoce przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Weiki rośnie silnie – rocznie obserwujemy wzrost o 2 – 3 metry. Dorosły krzew owocowy ma długość nawet 12 metrów. Wije się i pnie, więc wymaga sadzenia przy podporze, którą może być płot, ściana altany lub budynku, mur czy dedykowana pergola. Pierwsze owoce pojawiają się zazwyczaj w 3. roku. Dostępne są krzewy owocowe doniczkowane.

 

Owoc

Owoce Weiki są średniej wielkości, do około 3 cm długości. Mają zieloną skórkę, która w miarę dojrzałości pokrywa się czerwonym rumieńcem. Zazwyczaj zjada się je bezpośrednio, jako przekąskę lub w deserach. Jednak można wykonywać z nich także przetwory, jak ze zwykłego dużego kiwi. W smaku są one dość do niego podobne, słodkie. Można je jeść ze skórą. Zbiory dokonywane są końcem września / początkiem października. Odmiana ta jest bardzo plenna, bo z jednej rośliny można uzyskać nawet 20 kg owoców.

 

Uprawa

Mini kiwi Weiki jest odporne na mrozy do -30 stopni Celsjusza. Z powodzeniem można zasadzić je w każdym ogrodzie. Wymaga jednak dostępu do dużej ilości słońca i umiarkowanej ilości wody. Nie toleruje długotrwałej suszy i bardzo silnych wietrznych lokalizacji.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Male, Weiki, Adam.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl