• WINOROŚL AŁYJ 2 W DONICY

Brak towaru
19.01
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
Ałyj to samopylna, niewymagająca odmiana, o bardzo dużych, zwartych gronach. Cechuje się silnym wzrostem oraz dobrze drewniejącą łozą. Jej grona mogą ważyć 1kg, natomiast sam owoc 8g. Po zasadzeniu należy odczekać ok. 3-4 lata na owocowanie. Termin dojrzewania przypada na 3 dekadę września.

Owoce
Owoce są duże, podłużne, bardzo soczyste, słodkawe, z nutą kwasku. Skórka cienka, nie przeszkadza w jedzeniu. Smak jest bardzo charakterystyczny, stanowią dobrą odmianę od standardowych winogron, ogólnie bardzo smaczne. Kolor jest jasnofioletowy.

Uprawa
Winogrona najlepiej rosną w ziemi żyznej, napowietrzonej, z ph w okolicach 6,5. Odmiana wykazuje dobrą mrozoodporność(do -25° C), powyżej trzeba sadzonkę przykryć na zimę agrowłókniną. Nie jest podatna na choroby, może być jednak zaskoczona przez szarą pleśń, zdarza się to niezwykle rzadko, ponieważ grona nie są aż tak zbite. Jeżeli już tak będzie, to usuwamy owoce objęte szarą pleśnią oraz inne chore fragmenty. Możemy również zrobić większy przewiew wewnątrz, przycinając lekko niektóre pędy. Wykonujemy wtedy odpowiednie opryski. Zalecamy cięcie młodych pędów na ok. 10 oczek oraz cięcie prześwietlające.

Pochodzenie
Mieszanka Vitis Vinifera x Winorośl Amurska.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie