• WIŚNIA CZERECHA GRUBIŃSKA W DONICY

Wiśnia Czerecha Grubińska doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.85
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Czerecha Grubińska to wiśnia w doniczce, chętnie wybierana przez amatorów. Jej samopylność jest gwarantem plonów, nawet jeżeli w pobliżu nie ma innej odmiany. Owoce są smaczne i przydatne w wieloraki sposób.


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie, tworząc luźną, rozłożystą koronę. Owocowanie rozpoczyna zazwyczaj w trzecim roku uprawy, choć w mniej korzystnych warunkach zdarza się, że rok później. Plonuje regularnie, średnio lub bardzo obficie. Drzewka owocowe doniczkowane sprzedawane są przez cały rok. Sadzić je można w dowolnym czasie, gdyż są dobrze ukorzenione.

Owoc
Wiśnie są duże, a jedna sztuka może ważyć nawet do 8 gramów. Mają intensywnie czerwony kolor i ładny sercowaty kształt. Smakują słodko-kwaśnie – typowy smak wiśni, lekko cierpki i orzeźwiający. Można je jeść na surowo lub wykorzystać do stworzenia kompotów, dżemów lub wytłoczyć z nich sok. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę lipca. Przechowują się dobrze, ale krótko.

Uprawa
Wiśnia Czerecha Grubińska doniczkowana jest zdrową trzyletnią sadzonką, gotową do wsadzenia w ogrodzie. Preferuje miejsce słoneczne, spokojne, bez zastoisk mrozowych ani silnych wiatrów. Dobrze znosi chłód naszego klimatu, choć warto młode drzewka owocowe zabezpieczyć, by nie podskubały ich dzikie zwierzęta. Czerecha jest mało podatna na choroby. Dobrze jest posadzić ją w ziemi żyznej, o obojętnym pH, z dostępem do wody. W pierwszą wiosnę przeprowadzamy cięcie, polegające na skróceniu przewodnika i długich pędów o 1/3. W kolejnych latach warto dbać o jakość korony i usuwać połamane czy suche gałęzie, dodatkowo lekko prześwietlając jej środek.

Wiśnia Czerecha Grubińska jest samopłodna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png