• WIŚNIA DEBRECENI BOTERMO W DONICY

Wiśnia Debreceni Botermo doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.32
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Wiśnia Debreceni Botermo to średniowczesna odmiana. Powstała na Węgrzech z wiśni Pandy. Ceniona w sadach towarowych, idealnie nadaje się również na działkę.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie do ok. 3m. Tworzy średnio gęstą, dużą, rozłożystą koronę. Liście duże, ząbkowate. Pędy dość cienkie. Szypułka jest długa, po jej oderwaniu z owocu nie wypływa sok. Kwiaty duże i pachnące. Owocuje obficie, podobnie do Groniastej. 

Owoc
Różnią się sercowatym, lekko spłaszczonym kształtem. Owoce są duże(ok. 6g). Skórka czerwona. W smaku słodko-kwaśne, przepyszne. Nadają się do mrożenia, przetworów, soków itp.

Uprawa
Kwitnienie- maj. Zbiór- Od 10 lipca. Drzewo w pełni mrozoodporne oraz odporne na choroby. Wczesna odmiana, więc pąki mogą być narażone na wiosenne przymrozki, w praktyce jednak wykazują dużą odporność. Zalecane stanowisko słoneczne i lekko przewiewne. Optymalna gleba będzie w granicach 6,7-7,2. Wiśnia w donicy jest na wstępie przycięta przez nas. Zalecamy cięcie prześwietlające co rok, latem. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka ale również te stare, uschnięte, zwisające.

Nie wymaga zapylacza, posadzenie innej odmiany zwiększy plon. Najlepszymi odmianami będą te, które kwitną w podobnym terminie, min: Sabina, Northstar, GroniastaLudwika Wczesna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png