• WIŚNIA GRONIASTA W DONICY

Wiśnia Groniasta doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.41
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Wiśnia Groniasta to stara, Węgierska odmiana, odporna na mróz i choroby. Została odnaleziona jako przypadkowa siewka. W Polsce znana już od 41 lat, zarówno w uprawach towarowych jak i amatorskich. 


Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie do ok. 3m. Tworzy dużą, okrągłą, szeroką i średnio zagęszczoną koronę. Odmiana plenna, wzdłuż pędów tworzy wiele owoców rosnących w gronach(stąd nazwa). Liście są średniej wielkości, ząbkowate. 

Owoc

Owoce przeciętnej wielkości(ok. 6g). Po zerwaniu nie wypływa z nich sok. Owoce tej odmiany są smaczne i zawierają dużo przeciwutleniaczy. Z wyglądu ciemno czerwone, skórka lekko przezroczysta. W smaku soczyste, słodko-kwaśne. Nadają się na przetwory, mrożenie i nalewki.

 

Uprawa

Owocuje średnio wcześnie(na początku lipca), pierwsze plony możemy zebrać po 2 latach. Zaleca się prześwietlanie korony co rok, latem lub wczesną wiosną w słoneczny dzień. Usuwamy wtedy pędy rosnące do środka korony, ale również te stare, uschnięte, chore, zwisające. Sadzonka z donicy ma gwarancje przyjęcia w docelowym podłożu(zalecany odczyn w przedziale 6-7-7,2), w dodatku jest przycięta.

 

Wiśnie są samopylne, wydają więcej owoców w pobliżu innej odmiany. Polecamy: Sabina, Northstar.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png