• WIŚNIA GRONIASTA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Groniasta z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.62
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

 

Wiśnia Groniasta z odkrytym korzeniem to sadzonka, której pochodzenie jest na Węgrzech. W Polsce jest chętnie sadzona w mniejszych ogrodach amatorskich i przemysłowych.

Charakterystyka drzewa
Drzewo wiśni rośnie silnie i tworzy koronę kulistą lub jajowatą. Wzrost hamuje, gdy rozpoczyna dawać plon. Jak już wejdzie w okres owocowania po około 3 latach, to co roku daje duże plony. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dostarczane jesienią lub wiosną.

Owoc
Wiśnie są duże (do 7 gramów), kuliste i intensywnie czerwone. Smak mają słodko kwaśny, a więc idealnie nadają się do spożywania na surowo lub przetwarzania na dżemy i soki. Owoce dojrzewają w połowie lipca.

Uprawa
Wiśnia Groniasta z odkrytym korzeniem może być sadzona zarówno jesienią, jak i wiosną. System korzeniowy szybko przyzwyczaja się do nowego podłoża. Powinno być ono żyzne, przepuszczalne, dostatecznie wilgotne i najlepiej o odczynie obojętnym. Wiśnia Groniasta dobrze znosi mrozy. Jest też dość dobrze odporna na choroby, w tym plamistość liści czy choroby kory. Podczas wiosennego cięcia skracamy gałęzie o 1/3 i przewodnik około 40 cm ponad ostatnim pędem.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Nefris, Kelleris 16, Łutówka.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png