• WIŚNIA KELLERIS W DONICY

3-letnia doniczkowana sadzonka, wysokość: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.38
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

WIŚNIA KELLERIS 16

Podkładka: Antypka
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Dania

 

Duńska odmiana wiśni, Kelleris, polecana jest do przydomowych ogrodów i malutkich sadów. Głównie przez wzgląd na samopylność – nie wymaga obecności innych drzew. Odmiana ta powstała wskutek zapylenia wiśni Ostheimska z czereśnią Marchijska.

 

Charakterystyka drzewa

Wiśnia Kelleris dorasta do około 4 metrów wysokości. Korona jest gęsta, a wewnątrz niej grube gałęzie. Obficie owocuje każdego roku, a pierwsze plony zbieramy już nawet po 3 latach od posadzenia. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Wiśnie są średniej wielkości (około 5–6 gramów), o kształcie nieco wydłużonym. Skórka bordowa, lśniąca. W smaku są mięsiste, delikatne, słodko-kwaśne. Zbiory przypadają na połowę lipca.

 

Uprawa

Kelleris to odmiana dość dobrze odporna na mrozy. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na choroby bakteryjne i grzybowe. Wymaga stosowania oprysków. Najlepiej rośnie i owocuje posadzona w miejscu słonecznym, w żyznej ziemi, bogatej w wapń.

 

Zapylacze

Wiśnia Kelleris to odmiana samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Wiśnia Kelleris wymaga tego cięcia systematycznie dlatego ze starsze gałęzie wyrastają pod kątem prostym i mają tendencję do ogołacania to spowoduje znacznie mniejsze owoce oraz nie tak syte plony, odcięcie pędów spowoduje, że z starych pędów będą wyrastać nowe. e przyrosty zapewnią obfite oraz syte plony w kolejnym roku.Usuwamy wszystkie pędy wyrastające na wysokości do 40 cm nad ziemią.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png