• WIŚNIA KELLERIS Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Kelleris z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.53
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Podkładka: Antypka
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Dania

 

Kelleris to wiśnia z odkrytym korzeniem, która chętnie wybierana jest przez ogrodników - amatorów, jak i przez profesjonalistów. Głównym jej atutem są samopylność i coroczna gwarancja dobrego plonu.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie silnie, a dorosłe osiąga wysokość około 4 metrów. Tworzy gęstą, odwrotnie stożkowatą koronę. Plonuje równo – co roku obficie, a pierwsze wisienki zerwiemy już w trzecim roku uprawy. Jest to odmiana, która powstała z zapylenia krzyżowego Ostheimskiej i Marchijskiej. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami szczepione są na Antypce i gotowe do wsadzenia do ziemi jesienią lub wiosną.

Owoc
Wiśnie są średniej wielkości. Zazwyczaj waga to około 5 gramów. Na zewnątrz ciemnobordowa skórka, naturalnie lśniąca. Można je jeść bezpośrednio po zerwaniu – są słodko-kwaśne – lub wykorzystać do wyrobu dżemów i soków. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w połowie lipca.

Uprawa
Wiśnia Kelleris z odkrytym korzeniem wymaga posadzenia w ziemi bogatej w wapń lub odżywiania tym pierwiastkiem. Powinna mieć także dużo słońca. Dobrze znosi mrozy, choć przez pierwsze lata warto ją zabezpieczać. Warto stosować opryski chroniące przed chorobami grzybowymi i bakteriami. W szczególności trzeba uważać na moniliozę i raka. Podczas pierwszego cięcia należy usunąć gałęzie rosnące bardzo nisko, skrócić pozostałe i przewodnik. W kolejnych latach usuwa się pędy rosnące do wewnątrz i utrudniające formowanie korony. Warto pamiętać, że Kelleris owocuje na długopędach i krótkopędach, więc żadnych z nich bez potrzeby nie usuwamy.

Zapylacze
Wiśnia Kelleris jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png