• WIŚNIA KOLUMNOWA CARMINE JAWEL ODKRYTY KORZEŃ

Brak towaru
29.82
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Wiśnia kolumnowa Carmine Jewel z odkrytym korzeniem jest idealną sadzonką dla wszystkich miłośników bardziej słodkich wiśni. Odmiana ta jest łatwa w uprawie, a więc doskonała dla amatorów.

Charakterystyka drzewa
Carmine Jewel to krzyżówka Prunus Cerasus i Prunus Fructosa. Drzewko owocowe rośnie umiarkowanie szybko, tworząc lekko zagęszczoną koronę. Dorosłe może osiągnąć nawet 3 metry wysokości. Pierwsze owoce pojawią się na nim już w drugim lub trzecim roku uprawy. Wiśnia kolumnowa z odkrytym korzeniem może być sadzona w gruncie lub w większym pojemniku.

Owoc
Wiśnie są duże i okrągłe (nawet do 4 gramów). Skórka ma kolor ciemnoczerwony, a czasem nawet prawie czarny. Wewnątrz słodki czerwony miąższ i mała pestka. Owoce są lubiane w konsumpcji bezpośredniej, ale także doceniane w przetwórstwie – mają dużo soku. Dobrze znoszą transport, a zaczynają być dojrzałe w pod koniec czerwca, choć wiele zależy od ilości słońca.

Uprawa
Wiśnia kolumnowa Carmine Jewel z odkrytym korzeniem powinna trafić do ziemi bogatej w składniki mineralne, ale nie za bardzo wilgotnej. Ta odmiana nie lubi mieć mokro. Cechuje się wysoką odpornością na mrozy i rzadko zapada na choroby. Lubi ekspozycję słoneczną lub półcienistą.

Zapylacze
Wiśnia Carmine Jewel jest samopłodna, ale samodzielnie zawiąże tylko 15-40% owoców. Warto w pobliżu posadzić inną wiśnię kolumnową, dla lepszych zbiorów.
Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży wiśnie kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także wiśnie kolumnowe w doniczkach.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png