Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • WIŚNIA ŁUTÓWKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Łutówka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.60
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: Antypka
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Nieznane

 

Łutówka to wiśnia z odkrytym korzeniem, która bardzo często trafia do sadów towarowych i przemysłowych. Oferowane drzewa owocowe są chętnie wybierane przez sadowników, gdyż są samopylne i rodzą duże owoce, pełne soku.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie silnie, dorastając to ponad trzech metrów. Tworzy kulistą, dość luźną koronę. Plonuje obficie w każdym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostarczane są jesienią lub wiosną, bo tylko w tym czasie powinno się je sadzić.

Owoc
Wiśnie są duże, średnio 6 gramów, a często nawet 7. Skórka ma kolor ciemnoczerwony i bardzo ładnie lśni. W smaku są kwaśne, czasem wręcz cierpkie, mają dużo soku. Idealne do przetwórstwa domowego lub przemysłowego – świetne na soki, koncentraty i dżemy. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się wraz z końcem lipca.

Uprawa
Wiśnia Łutówka z odkrytym korzeniem szybko zakorzeni się posadzona w żyznej, umiarkowanie wilgotnej glebie. Unikać należy terenów podmokłych i bardzo zimnych. Mimo że dobrze znosi chłód i tak wymaga zabezpieczenia zimowego. Warto pamiętać, że wykonuje się je nie tylko w ochronie przed niskimi temperaturami, ale także przez głodnymi zwierzętami czy szkodnikami. Łutówkę warto chronić przed chorobami grzybowymi, zwłaszcza gdy pojawiają się częste deszcze, które im sprzyjają. W pierwszą wiosnę skracamy nieco przewodnik i obcinamy gałęzie o 1/3. W kolejnych latach  prześwietlamy koronę, by wszędzie docierało słońce.

Zapylacze
Wiśnia Łutówka jest samopylna.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png