• WIŚNIA ŁUTÓWKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Łutówka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

16.70
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: Antypka
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Nieznane

 

 

Jedna z najczęściej wybieranych późnych odmian do sadów przemysłowych. Wiśnia Łutówka to bardzo plenne drzewo, obradzające w smaczne kwaskowe owoce. To stara odmiana, którą pokochali Polacy.

 

Charakterystyka drzewa

Łutówka dorasta do średniej wysokości 3,5–4,5 metra. Korona jest kulista, luźna. Obradza obficie w owoce co rok, a pierwszych owoców możemy spodziewać się już w 2. lub 3. roku od posadzenia. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Wiśnie są duże (nawet do 7 gramów), okrągłe, w momencie dojrzałości ciemnoczerwone. W smaku są kwaśne, odrobinę cierpkie i soczyste. Plony zbieramy pod koniec lipca. Jest to świetna odmiana do wykorzystywania w przemyśle owocowym – na soki, dżemy czy koncentraty.

 

Uprawa

Wiśnia Łutówka jest odporna na mróz. Wrażliwa jest natomiast na choroby grzybowe, więc wymaga oprysków. Najlepsze miejsce dla niej to sad pełen słońca, z ziemią żyzną, średnio wilgotną.

 

Zapylacze

Łutówka to wiśnia samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Wiśnia Łutówka wymaga tego cięcia systematycznie dlatego ze starsze gałęzie wyrastają pod kątem prostym i mają tendencję do ogołacania to spowoduje znacznie mniejsze owoce oraz nie tak syte plony, odcięcie pędów spowoduje, że z starych pędów będą wyrastać nowe, nowe przyrosty zapewnią obfite oraz syte plony w kolejnym roku. Usuwamy wszystkie pędy wyrastające na wysokości do 40 cm nad ziemią.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie