• WIŚNIA NEFRIS W DONICY

3 letnie drzewko, wysokość: przycięte do 160cm.

24.30
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Nasza Polska wiśnia! Ze względu na średnią wielkość owoców, jest to odmiana często spotykana w uprawach towarowych.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewa owocowe Wiśni Nefris są średnio silne, półkarłowe, krzaczaste. Charakterystyczna jest korona – owalna, zagęszczona, z gałęziami skierowanymi ku górze. Plony zbieramy w dużej ilości, regularnie, co rok. Dostępne są drzewka owocowe z gołymi korzeniami lub w doniczce.

 

Owoc

Owoce wiśni Nefris są średniej wielkości (5–6 gramów). Kiedy są dojrzałe, skórka staje się ciemnoczerwona, wręcz bordowa. Miąższ jest czerwony, delikatny i soczysty, w smaku wyraźnie kwaskowy i odrobinę korzenny. Zbiory przypadają na połowę lipca.

 

Uprawa

Najlepszą ziemią jest gleba żyzna, piaszczysta, średnio wilgotna. Nefris to wiśnie odporne na mrozy. Wymagają zabezpieczania przed chorobami bakteryjnymi. Posadzone na terenach położonych wysoko, przewiewnych, zdecydowanie mniej choruje.

 

Zapylacze

Wiśnia Nefris jest częściowo samopylna. Zdecydowanie lepiej jest, kiedy w pobliżu posadzimy Łutówkę, Kelleris 16 czy Pandy 103.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Wiśnia Nefris wymaga tego cięcia systematycznie dlatego ze starsze gałęzie wyrastają pod kątem prostym i mają tendencję do ogołacania to spowoduje znacznie mniejsze owoce oraz nie tak syte plony, odcięcie pędów spowoduje, że z starych pędów będą wyrastać nowe, nowe przyrosty zapewnią obfite oraz syte plony w kolejnym roku. Usuwamy wszystkie pędy wyrastające na wysokości do 40 cm nad ziemią.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png