• WIŚNIA NEFRIS Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Nefris z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.58
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Podkładka: Antypka
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Polska

 

Nefris to wiśnia z odkrytym korzeniem, która szybko i skutecznie zakorzenia się w nowym miejscu. Z czasem rodzi średniej wielkości owoce, zawierające sporą ilość soku. Bardzo dobra odmiana do przetwórstwa!

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie. Tworzy owalną koronę, w której gałęzie skierowane są silnie do góry. Zagęszczona korona z czasem wymaga cięcia prześwietlającego. Plonuje regularnie co roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostępne są w sprzedaży dwa razy w roku – jesienią i wiosną. To także czas na ich sadzenie.

Owoc
Wiśnie są średniej wielkości – maksymalnie do około 6 gramów sztuka. Na zewnątrz ciemnoczerwona skórka, wewnątrz czerwony miąższ. Owoce smakują kwaśnie, mają korzenną nutę i dużo soku. Bardzo dobrze sprawdzają się do wyrobu soków lub do oddawania do przetwórni. Dojrzałe są w drugiej połowie lipca.

Uprawa
Wiśnia Nefris z odkrytym korzeniem jest sadzonką polskiej odmiany tego drzewka owocowego. Dobrze znosi mrozy występujące w naszym klimacie. Preferuje glebę piaszczystą, średnio wilgotną i wysokie, przewiewne miejsca, gdzie stosunkowo rzadko choruje. Najbardziej narażona jest na choroby bakteryjne, przed którymi warto ją zabezpieczać. Wiosenne cięcie polega na nieznacznym skróceniu przewodnika i usunięciu pędów, które mogłyby stanowić dla niego konkurencję (Nefris bywa nieco krzaczasty). Mniejsze gałązki skracamy o 1/3. Usuwamy także gałęzie wyrastające bardzo nisko. W późniejszych latach wykonujemy cięcie prześwietlające, zapewniające dostęp powietrza i słońca do wewnątrz korony.

Zapylacze
Wiśnia Nefris jest częściowo samopylna, ale obecność innej odmiany powiększa plony. Mogą być to np.: Kelleris, Pandy 103, Łutówka.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png