• WIŚNIA NORTHSTAR W DONICY

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
24.36
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Wiśnia Northstar to wczesna odmiana, pochodząca z USA. Sprawdza się w Polskich warunkach klimatycznych.

Charakterystyka drzewa
Drzewa są niskie(ok 2m). Wzrost jest słaby lub przeciętny. Korona jest mała, kulista, średnio gęsta, zgrabna. Pędy zazwyczaj cienkie. Liście duże, żeberkowate. Po 2 latach od zasadzenia owocuje obficie na początku lipca.

Owoc
Owoce średniej wielkości(ok. 5g), okrągłe, lekko spłaszczone. Skórka ciemno czerwona, niezbyt gruba. Pestka mała, zwężana. Po zerwaniu nie wycieka z nich sok, co jest bardzo dużą zaletą. Sok jest ciemny, idealny na różnego rodzaju przetwory, nalewki. W smaku nieco słodsze od Łutówki, lekko deserowe, przepyszne.

Uprawa
Drzewo jest odporne na mróz, pąki mogą wymagać przykrywania podczas srogich, wiosennych przymrozków. Polecana ze względu wytrzymałości na choroby, np. drobną plamistość liści. Wrażliwa na brunatną zgniliznę. Przy wczesnych odmianach zalecane jest zabezpieczenie przed ptakami. Sadzonka z donicy lepiej się przyjmuje w podłożu.
Nie wymaga zapylacza.

Przycinanie
Wiśnia w donicy jest na wstępie przycięta. Kolejne cięcie robimy latem co rok. Głównie polega ono na prześwietlaniu środka korony(wycinamy pędy stare, zwisające, suche, rosnące do środka).
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png