• WIŚNIA NORTHSTAR W DONICY

Wiśnia Northstar doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.36
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Wiśnia Northstar to wczesna odmiana, pochodząca z USA. Sprawdza się w Polskich warunkach klimatycznych.

Charakterystyka drzewa
Drzewa są niskie(ok 2m). Wzrost jest słaby lub przeciętny. Korona jest mała, kulista, średnio gęsta, zgrabna. Pędy zazwyczaj cienkie. Liście duże, żeberkowate. Po 2 latach od zasadzenia owocuje obficie na początku lipca.

Owoc
Owoce średniej wielkości(ok. 5g), okrągłe, lekko spłaszczone. Skórka ciemno czerwona, niezbyt gruba. Pestka mała, zwężana. Po zerwaniu nie wycieka z nich sok, co jest bardzo dużą zaletą. Sok jest ciemny, idealny na różnego rodzaju przetwory, nalewki. W smaku nieco słodsze od Łutówki, lekko deserowe, przepyszne.

Uprawa
Drzewo jest odporne na mróz, pąki mogą wymagać przykrywania podczas srogich, wiosennych przymrozków. Polecana ze względu wytrzymałości na choroby, np. drobną plamistość liści. Wrażliwa na brunatną zgniliznę. Przy wczesnych odmianach zalecane jest zabezpieczenie przed ptakami. Sadzonka z donicy lepiej się przyjmuje w podłożu.
Nie wymaga zapylacza.

Przycinanie
Wiśnia w donicy jest na wstępie przycięta. Kolejne cięcie robimy latem co rok. Głównie polega ono na prześwietlaniu środka korony(wycinamy pędy stare, zwisające, suche, rosnące do środka).
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png