• WIŚNIA NORTHSTAR Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Northstar z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

16.76
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Wiśnia Northstar z odkrytym korzeniem to sadzonka, która może rosnąć w niedalekiej odległości od kolejnego drzewa tej samej odmiany. Można je sadzić gęsto, gdyż gałęzie są cienkie i wąskie.

Charakterystyka drzewa
Northstar to odmiana, która powstała ze skrzyżowania Łutówki z Wiśnią Syberyjską. Drzewo rośnie niezbyt szybko, a z czasem korona układa się kuliście. Pierwsze owoce pojawiają się już w drugim roku do posadzenia. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które dostarczamy wiosną i jesienią.

Owoc
Owoce wiśni Northstar są średniej wielkości, okrągłe, o bardzo czerwonej skórce. Miąższ jest czerwony, a sok intensywnie barwi. Jednak są to owoce bardzo smaczne. Polecane do jedzenia, wykorzystywania do deserów i wypieków, a także przetwarzania na soki i koncentraty. Dojrzałe do zbioru są na początku lipca.

Uprawa
Wiśnia Northstar z odkrytym korzeniem może zostać zasadzona w dowolnym regionie Polski. Dobrze znosi chłody, nawet te występujące w typowo zimnych obszarach. Jest też odporna na popularne choroby wiśni. Stanowisko powinno być słoneczne, najlepiej ekspozycja południowo- zachodnia. Lubi ziemię żyzną, z dostępem do wody, przepuszczalną. Wiosenne cięcie polega na skróceniu przewodnika i gałęzi. W kolejnych latach najlepiej przycinać drzewka owocowe niedługo po zbiorach.
Northstar to wiśnia samopłodna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie