• WIŚNIA PANDY 103 W DONICY

Wiśnia Pandy 103 doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.09
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Pandy 103 to wiśnia w doniczce ciesząca się dużą popularnością w Polsce. Duże i smaczne owoce cenione są nie tylko w domowych zaciszach, ale też w przemyśle. Świetna odmiana do mrożenia, suszenia czy liofilizowania.


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie, osiągając wysokość około 4 metrów. Tworzy luźną jajowatą koronę. Plonuje dobrze w każdym roku uprawy, a pierwsze wiśnie zerwiemy w trzecim lub czwartym sezonie. Drzewka owocowe doniczkowane można sadzić w dowolnej porze roku, gdyż rozbudowany system korzeniowy dobrze poradzi sobie w każdym czasie.

Owoc
Wiśnie są bardzo duże. Jedna sztuka może ważyć nawet 8 gramów. Na zewnątrz karminowa skórka, a pod nią czerwony miąższ i mała pestka. Owoce w smaku są dość dobrze zbalansowane – lekko kwaskowe, delikatnie słodkie. Jest to jedna z bardziej lubianych odmian konsumpcyjnych. Świetnie sprawdza się także w przetwórstwie, w tym chętnie jest mrożona i liofilizowana. Zbiory wykonujemy w połowie lipca.

Uprawa
Wiśnia Pandy 103 doniczkowana to trzyletnie drzewko owocowe, przygotowane do sadzenia w gruncie. Odmiana ta ma dobrą odporność na mrozy i wiosenne przymrozki – nie przemarzają ani korzenie, ani pąki. Na choroby jest niewrażliwa. Ekspozycja najlepiej by była słoneczna, przewiewna, ale osłonięta od silnych wiatrów. Pandy 103 lubi ziemię bogatą w składniki odżywce, dobrze nawodnioną. Wiosną, aby pobudzić drzewko, wykonujemy cięcie. Skracamy długie gałązki, pozostawiając około 2/3. Przewodnik obcinamy o kilka centymetrów. W kolejnych latach prześwietlamy środek korony.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Nefris, Kelleris 16, Łutówka, Lucyna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png