• WIŚNIA PANDY 103 Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Pandy 103 z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

WIŚNIA PANDY 103

Podkładka: Antypka
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Nefris, Łutówka, Kelleris 16
Pochodzenie: Węgry

 

Wiśnia Pandy 103 to jedno z chętniej wybieranych drzew owocowych, zarówno do sadów, jak i domowych ogródków. Czasem możemy spotkać ją pod ojczystą węgierską nazwą Köröser. Co ciekawe, choć pochodzi z Węgier, to praktycznie jest tam nieuprawiania, mało kto ją w ogóle zna.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo dorasta do 4–4,5 metra wysokości. Jest silne, z przejrzystą koroną, z kształtu jajowatą. Co roku możemy spodziewać się obfitych plonów, w podobnej ilości. Drzewka owocowe dostępne są z gołym korzeniem lub w doniczkach.

 

Owoc

Wiśnie są duże i bardzo duże (nawet 8 gramów), grube. Skórka jest ciemnoczerwona. Wewnątrz miąższ jest mięsisty, nieco słodki, nieco kwaskowy, określany jako naprawdę smaczny. Plony zbieramy najwcześniej w połowie lipca. Nadają się one zarówno do spożywania na surowo, jak i do przetwórstwa. Pandy to odmiana sokowa i dobra do mrożenia.

 

Uprawa

Pandy 103 to wiśnia raczej odporna na mrozy i wysoce odporna na choroby. Stąd też jej duże powodzenie. Lubi dużą ilość słońca i przewiewy, więc ważne, by zachować odpowiednią odległość między kolejnymi drzewami. Gleba powinna być żyzna, trochę wilgotna, bogata w składniki mineralne.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Nefris, Kelleris 16, Łutówka, Lucyna.

 

CIĘCIE

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Wiśnia Łutówka  wymaga tego cięcia systematycznie dlatego ze starsze gałęzie wyrastają pod kątem prostym i mają tendencję do ogołacania to spowoduje znacznie mniejsze owoce oraz nie tak syte plony, odcięcie pędów spowoduje, że z starych pędów będą wyrastać nowe, nowe przyrosty zapewnią obfite oraz syte plony w kolejnym roku. Usuwamy wszystkie pędy wyrastające na wysokości do 40 cm nad ziemią.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png