• WIŚNIA SABINA W DONICY

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
24.42
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
Sabina to wczesna, Polska odmiana. Została wyhodowana z Łutówki. Miała być dobrze odporna na mróz oraz choroby, udało się idealnie. 

Charakterystyka drzewa 
Drzewo rośnie silnie(docelowa wysokość ok.3m) tworząc kulistą koronę. Owocuje corocznie i obficie na wstępie lipca. Pierwsze owoce pojawiają się po ok. 2 latach od zasadzenia.

Owoc
Średnio kwaśne, soczyste, okrągłe, przepyszne. Skórka jest cienka i delikatna, przez co nie nadają się do transportu. Są przeciętnej wielkości.

Uprawa
Ze względu na swój termin owocowania, zalecane jest zabezpieczenie przed ptactwem. Nie ma dużych wymagań glebowych(optymalna gleba jest o odczynie w okolicach 6,7-7,2). Owoce tej odmiany mogą rosnąć nierównomiernie. Unikniemy tego dobrze prześwietlając drzewo. Sadzonka z donicy ma gwarancje przyjęcia. 
Nie wymaga zapylacza, ale zwiększy on plon, polecamy: Szklanka, Northstar.

Cięcie
Wiśnia w donicy jest na wstępie przycięta przez nas. Kolejne cięcie wykonujemy co rok, latem. Ma za zadanie prześwietlać koronę(wycinamy pędy stare, suche, zwisające, rosnące do środka korony). Cięcie odmładzające polega na przycięciu korony tak, aby nie była dla nas zbyt wysoka.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png