• WIŚNIA SZKLANKA W DONICY

Wiśnia Szklanka doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.31
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Wiśnia szklanka to stara, wczesna, Niemiecka odmiana. Jest łatwa w uprawie oraz wydaje przepyszne owoce o rozmaitym smaku.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie do 2-3m. Konar jest gruby, a pędy pną się w górę. Korona jest duża i rozłożysta. Kwitnie i owocuje obficie lub średnio obficie. Drzewo łatwo się przycina. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek lipca. 

Owoc
Owoce są dość duże(ok. 5-6g), okrągłe, lekko wydłużone. Jedna z najsmaczniejszych odmian w bezpośredniej konsumpcji. W smaku soczyste, kwaśne z posmakiem słodyczy. Na początku miąższ i skórka są przezroczyste, z czasem nabierają ciemnoczerwonego koloru. Sok jest przezroczysty. Pestka mała i podłużna.

Uprawa
Wiśnia szklanka nie zapada na choroby oraz jest jest mrozoodporna. Najlepsza gleba będzie w przedziale 6,7-7,2, piaszczysto-gliniasta. Nie lubi zastoisk mrozowych. Stanowisko powinno być słoneczne oraz lekko przewiewne. Drzewo w donicy jest na wstępie przycięte przez nas. Warto co rok, latem, prześwietlać środek korony. Wycinamy również pędy zbyt zwisające, na starszych drzewach robimy cięcie odmładzające.

Zapylacze
Samopylna. Inna odmiana zwiększy plon. Polecamy: Sabina, GroniastaDebreceni BotermoNorthstar.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png