• WIŚNIA TURGIENIEWSKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Turgieniewska to wiśnia z odkrytym korzeniem, chętnie wybierana do sadów przemysłowych. Duże walory przetwórcze owoców sprawiają, że plantatorzy są z niej zadowoleni. Do domowego ogrodu także może trafić, zwłaszcza że jest samopylna.

Charakterystyka drzewaDrzewko owocowe rośnie średnio silnie, kreując wzniesioną, stożkową koronę. Ma ona tendencję do zagęszczania się i wytwarzania bardzo dużej ilości liści, więc z czasem wymaga cięcia. Owocuje co roku obficie, a pierwsze wiśnie zerwać można zazwyczaj w czwartym sezonie uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia wczesną wiosną lub jesienią. Są świetnym wyborem do nasadzeń plantacyjnych.

Owoc
Wiśnie są średniej wielkości, zazwyczaj o masie 5-6 gramów. Na zewnątrz czerwona lśniąca skórka, wewnątrz miąższ i mała pestka. W konsumpcji owoce są smaczne, słodko- kwaśne, soczyste. Można je jeść bezpośrednio po zerwaniu, wykorzystać w kuchni lub przetwarzać na soki i dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę lipca.
Uprawa


Wiśnia Turgieniewska z odkrytym korzeniem jest dwuletnim drzewkiem owocowym, które powinno trafić do żyznej ziemi, bogatej w składniki odżywcze. Wiśnie nie lubią suszy, więc powinna być ona także zasobna w wodę. Stanowisko najlepiej słoneczne, bez zastoisk mrozowych i silnych wiatrów. Turgieniewska mrozy znosi dobrze, a po posadzeniu jesienią wymaga tylko podstawowego zabezpieczenia zimowego. Nie jest podatna na choroby, w tym na wysoką odporność na plamistość liści i moniliozę. Cięcie wiosenne polega na skróceniu gałęzi o 1/3 i obcięciu przewodnika około 40 cm ponad ostatnim pędem.
Zapylacze

Wiśnia Turgieniewska jest samopylna.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png