• Kategorie
  • Parametry
  • WIŚNIA W DONICZKACH

Wiśnie nadają się do amatorskiej uprawy, ale przede wszystkim są chętnie wybierane do dużych sadów owocowych. Skupy i przetwórnie chętnie pozyskują dobrej jakości owoce, z których później powstają dżemy, soki, koncentraty i barwniki spożywcze. Wiśnie w doniczkach można sadzić w ogrodzie teoretycznie przez cały rok – praktycznie, wtedy, kiedy możemy wbić szpadel w ziemię, czyli od wczesnej wiosny, do późnej jesieni. Doniczkowanie pozwala zaoszczędzić drzewu szoku, związanego z przesadzaniem z jednej gleby do innej.

Wiśnie w donicach chętnie wybierane są przez początkujących sadowników, bo zazwyczaj drzewka przyjmują się bez żadnych trudności. Można zakupić jedną z popularnych odmian – Kelleris, Nefris czy Łutówka. Każda z nich może zostać posadzona w dowolnym regionie kraju i wymaga podstawowego zabezpieczenia na zimę i opieki.

Wiśnie są chętnie wykorzystywane w przetwórstwie przemysłowym, ale też domowym. Nie ma nic lepszego niż własnoręcznie wykonana konfitura czy sok do herbaty. Owoce warto też jeść surowe, a najlepiej smakują, kiedy są bardzo dojrzałe. Zawierają wiele cennych składników mineralnych i witamin. 

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 299PLN

24/7 pomoc techniczna

Skorzystaj z pomocy kiedy tylko potrzebujesz!

100% gwarancji zwrotu

Do 30 dni od zakupu danej rośliny

24/7 pomoc techniczna

Skorzystaj z pomocy kiedy tylko potrzebujesz!

100% gwarancji zwrotu

Do 30 dni od zakupu danej rośliny