• WIŚNIA WCZESNA LUDWIKA W DONICY

Wiśnia Wczesna Ludwika doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.85
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Wczesna Ludwika to wiśnia w doniczce z grupy „szklanek”, czyli odmian, których owoce mają bezbarwny sok. Jest nietrudna w uprawie, więc poradzą sobie z nią tak profesjonaliści, jak i początkujący sadownicy.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta intensywnie, rozkładając swoje pędy na boki. W ten sposób powstaje gęsta korona, która z czasem wymagać będzie przerzedzania. Po kilku latach rozpoczyna owocowanie, które jest obfite. Drzewka owocowe doniczkowane można sadzić w dowolną porę roku. Mają dobrze ukształtowany system korzeniowy, który szybko klimatyzuje się w gruncie.

Owoc
Wiśnie są średniej wielkości, do około 5 gramów. Są okrągłe, z czerwoną, połyskującą skórką. Pod nią czerwony miąższ, bezbarwny sok i niewielka pestka. Owoce w smaku są lekko kwaśne i aromatyczne. Można je jeść na surowo lub przetwarzać. Nadają się na domowe dżemy i soki. Chętnie przyjmowane są także do skupów. Jest to wczesna odmiana wiśni, gdyż zbiory wykonuje się w połowie czerwca.

Uprawa
Wiśnia Wczesna Ludwika doniczkowana jest trzyletnią sadzonką, która z powodzeniem może zostać zasadzona w dowolnym regionie kraju. Mrozy znosi dobrze, więc niestraszne jej południe czy północy-wschód. Gdyby zimy zapowiadały się przeraźliwie mroźne, wystarczy wykonać podstawowe zabezpieczenie drzew. Wczesna Ludwika nie choruje i nie łapie wirusów. Najlepiej rośnie w miejscu słonecznym, w żyznej i przepuszczalnej ziemi. Wiosną trzeba skrócić przewodnik w punkcie około 45 cm ponad najwyższą gałązką. Skracamy także pędy o około 1/3 ich długości. Dorosłe drzewo wymaga prześwietlania, gdyż ma tendencję do zbytniego zagęszczania się.

Wiśnia Ludwika Wczesna jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png