• WIŚNIA WCZESNA LUDWIKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Wczesna Ludwika z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

16.83
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Wiśnia Wczesna Ludwika z odkrytym korzeniem jest sadzonką z grupy tzw. szklanek, czyli wiśni o bezbarwnym, niebrudzącym soku. Polecamy ja amatorom i profesjonalistom, przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z najwcześniejszych odmian, a do tego odporna na chłód.

Charakterystyka drzewa
Wiśnia wczesna Ludwika rośnie intensywnie i szybko. Z czasem tworzy się wzniosła i gęsta korona, wśród której co roku pojawią się obfite plony. W sprzedaży oferujemy drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, przeznaczone do sadzenia jesienią lub wiosną.

Owoc
Wisienki są średniej wielkości, kuliste, delikatnie spłaszczone, wybarwione na kolor czerwony. Wewnątrz miąższ zabarwiony na pomarańczowy kolor, ale sok jest bezbarwny. W smaku są soczyste i lekko kwaśne. Mają walory konsumpcyjne, ale także przetwórcze. Dojrzałość zbiorcza osiągają w połowie czerwca.

Uprawa
Wiśnia Wczesna Ludwika z odkrytym korzeniem jest młodym drzewkiem owocowym, które docenią osoby lubiące bezproblemowe wczesne odmiany. Jest dobrze odporna na mrozy – nie przemarzają korzenie, jak i pąki. Także nie choruje. Podłoże powinno być żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, a stanowisko słoneczne. Cięcie wiosenne polega na skróceniu do 2/3 gałązek i przycięciu przewodnika. Z czasem będzie potrzeba cięcia prześwietlającego.
Wiśnia Ludwika Wczesna jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie