W tej kategorii znajduje się agrest z odkrytym korzeniem. Krzew agrestu lubi słońce - powinien mieć więc do niego dostęp. Dobrze sprawdzi się również miejsce w półcieniu. W naszym sklepie posiadamy następujące krzewy agrestu: agrest zielony Triumf, porzeczkoagrest Josta, Czerwony Triumf (krzaczasty i pienny), Agrest Biały (krzaczasty i pienny).

 

Krzak agrestu

Krzew agrestu jest samopylny. W przypadku krzewu Triumf, od nasłonecznienia zależeć będzie to, jak słodkie są owoce. Maksymalna wysokość krzewów agrestu wynosi 1,5m. Owoce agrestu są duże i owalne. Doskonale nadają się do przetworów (dżemów, soków i innych), świetnie smakują również na surowo. Owoce agrestu są kwaśno-słodkie. Czas zbiorów zazwyczaj przypada na drugą połowę lipca. Agrest z odkrytym korzeniem (zwłaszcza agrest biały) jest chętnie sadzony w wielu polskich ogrodach. Świetnie nadaje się również do sadów! Krzewy agrestu pochodzą z Anglii, jednak doskonale dostosowują się do polskich warunków. Jeśli chodzi o glebę, agrest lubi żyzną, umiarkowanie wilgotną, o kwaśnym odczynie.

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze idealnego krzewu, który spełni wszystkie Twoje wymagania - skontaktuj się z nami. Przypominamy, że korzenie krzewów na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem - sadzonki więc dotrą do Ciebie w nienaruszonym stanie. Należycie dbamy o nasze rośliny.

Już teraz sprawdź asortyment naszego sklepu. Znajdziesz u nas szeroki wybór drzew i krzewów. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Życzymy udanych zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl